Day: October 2, 2016

Hashim Thaçi dekoron shkrimtarin Dritëro Agolli
Kulture

Hashim Thaçi dekoron shkrimtarin Dritëro Agolli

Ambasada e Kosovës në Shqipëri, me anë të një njoftimi për media bën të ditur se të hënën, presidenti Hashim Thaçi do të dekorojë shkrimtarin e njohur shqiptar Dritëro Agolli. “Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës zyrtare në Tiranë, më 3 tetor, në ora 14:10, do të […]

Protestë e përgjakshme në Etiopi, mbi 300 të vrarë
Bota

Protestë e përgjakshme në Etiopi, mbi 300 të vrarë

Të paktën 300 vetë janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur në rajonin Ormia, në Etiopi pasi forcat e sigurisë janë përleshur me protestuesit në një festival. Disa njerëz kanë vdekur nga paniku dhe janë shtypur nga masa, teksa policia ka hedhur gaz lotsjellës, ka përdorur plumba gome dhe […]