Day: October 10, 2016

Fiks Fare: Qendra shëndetësore e Himarës, punësime në të zezë
Vendi

Fiks Fare: Qendra shëndetësore e Himarës, punësime në të zezë

Abuzimi me detyrën arrin deri aty sa punësimet në adminsitratën shtetërore realizohen në të zezë, pra punësohen njerëz dhe nuk paguhen as sigurimet shoqërore, as sigurimet shëndetësore dhe as tatimi mbi fitimin. Kështu ka ndodhur dhe në qendrën shëndetësore të Himarës, ku është punësuar një shofer autoambulance, i cili nuk […]

Sharjet prej rrugaçi nuk e prekin Çajupin, kolosin e letërsisë
Kulture

Sharjet prej rrugaçi nuk e prekin Çajupin, kolosin e letërsisë

Gani Mehmetaj Në Tiranë Milazim Krasniqin po e marrin tepër seriozisht. Në Prishtinë tallen me mosdijen e tij proverbiale, kameleonizmin e prostituimin më islamikë. Disa thonë se meritat më të mëdha janë kolumnet që ia shkroi kushëririt Shefqet Krasniqi. Hoxha analfabetë kudo mburret me kushëririn e tij që i di […]

Tirana “TR030”: 13 strategji kryesore propozuar nga Stefano Boeri
Vendi

Tirana “TR030”: 13 strategji kryesore propozuar nga Stefano Boeri

Bashkia e Tiranës, ka gati draftin final të Planit të Përgjithshëm Vendor, “TR030”. Ai u prezantua sot nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe arkitekti i njohur Italian, Stefano Boeri, gjatë një takimi ku merrnin pjesë arkitektë e urbanistë shqiptarë dhe të huaj. Transporti publik “Çfarë do të […]

Vendi

VIDEO/ “Çmendet” moti në Laç

Qyteti i Laçit është përmbytur pasditen e sotme nga reshjet e dendura të shiut. Nga të dhënat e para mësohet se nga prurjet e larta përroi që kalon në mes të qytetit ka dalë nga shtrati duke përmbytur qendrën e qytetit si dhe katet e para të shtëpive dhe bizneseve. […]