Day: October 21, 2016

Fotoja që i ndryshoi jetën, nga shitës çaji në model
Ndryshe

Fotoja që i ndryshoi jetën, nga shitës çaji në model

18-vjeçari Arshad Khan që shiste çaj në treg, u bë i famshëm falë një fotografie. Por jeta e tij ndryshoi tërësisht kur u fotografua nga Jiah Ali në një ditë pune të zakonshme në pazarin Itwar disa muaj më parë dhe u publikoi atw nw Instagram me hashtagun “chaiwala” (shitës […]

Burg përjetë turkut racist, vray dy shqiptarë pse i shkuan në lokal
Vendi

Burg përjetë turkut racist, vray dy shqiptarë pse i shkuan në lokal

Gjykata e Antwerpenit ka dënuar Murat Baran, shtetas turk, me burgim të përjetshëm. Kjo, pasi në 30 prill të 2011, 44-vjeçari vrau dy shqiptarë, për shkak të racizmit. Baran e kishte ndaluar që persona me kombësi shqiptare të hynin ne lokalin e tij në Belgjikë. Ndaj, kur Agron Berisha, 41 […]

Ndërkombëtarët injoruan islamin Radikal në Kosovë
Rajoni

Ndërkombëtarët injoruan islamin Radikal në Kosovë

Kosova, shteti më i ri në Evropë, i cili ka shpëtuar 17 vjet më parë nga SHBA-të dhe ndërkohë fitoi pavarësinë e saj nga Serbia, tash disa vjet po ballafaqohet me luftën ndaj ekstremizmit fetar. Por, ishin ndërkombëtarët ata të cilët që nga 1999 në Kosovë injoruan shtrirjen e Islamit […]

Policia jep detajet e superaksionit: U kapën 1.2 ton kanabis
Vendi

Policia jep detajet e superaksionit: U kapën 1.2 ton kanabis

Policia e Shtetit ka nisur një operacion masiv për zbulimin e kanabisit në vend. Burimet zyrtare thanë se janë mbi 300 forca policore të angazhuara në disa qarqe të vendit. Operacion masiv po zhvillohet në Shkoder, Vlore e Gjirokaster. Operacioni është shtrire gjithashtu edhe në Zonat e Dukagjinit, Lumit te […]

Lifestyle

Si pushon Papa? Vatikani hap dyert për apartamentet papale

Këto imazhe tregojnë luksin e apartamenteve papale, pasi ato janë hapur për herë të parë për publikun. Papa Françesku ka vendosur të refuzojë përdorimin e pallatit në Castel Gandolfo, në jug të Romës, duke thënë se ato janë shumë luksoze. Në vend të kësaj, ai preferon të kalojë verën në […]