Day: October 26, 2016

Alarmi i kryebashkiakut të Usitës: Qyteza jonë ka marrë fund!
Bota

Alarmi i kryebashkiakut të Usitës: Qyteza jonë ka marrë fund!

Lokaliteti i Usitës duket se është më i godituri nga dy tërmetet që ranë këtë mbrëmje në zonën qendrore të Italisë. Kryetari i bashkisë, Giuliano Rinaldi ka deklaruar se situata është e pashpresë. “Janë shembur shumë shtëpi. Qyteza jonë ka marrë fund”, ka thënë Rinaldi për mediat. Kryebashkiaku ka konfirmuar […]

Zbardhen batutat e Tom Doshit me Mark Frrokun në Gjykatë
Vendi

Zbardhen batutat e Tom Doshit me Mark Frrokun në Gjykatë

Deputeti i Shkodrës, Tom Doshi i ka dalë në krah ish deputetit Mark Frroku, mes të tjerash edhe në akuzë për ndërtim pa leje. Në seancën e sotme, deputeti Doshi ka theksuar para trupit gjukues se kati i fundit i hotelit që i është shitur prej tij, Mark Frrokut ka […]

Rusia përgatit raketën “Satan 2” që mund të shkatërrojë Teksasin
Bota

Rusia përgatit raketën “Satan 2” që mund të shkatërrojë Teksasin

“Satan 2” është një emër që nuk sjell mendime pozitive. Bëhet fjalë në të vërtetë për një raketë të re bërthamore që po përgatitet nga forcat ushtarake ruse. Raketa, e cila përmban 16 mbushje bërthamore ka një rreze përshkrimi prej 10 mijë kilometrash dhe mund të asgjësojë një zonë të […]

Skandal me dëshmine e penalitetit: 25 vjet burg se i ngatërruan emrin
Vendi

Skandal me dëshmine e penalitetit: 25 vjet burg se i ngatërruan emrin

Në jetën e tij njihet si njeri i nderuar, punëtor, familjarë dhe respektues i ligjit. “Njeri i thjeshtë që sheh hallet e veta” kështu e përshkruan veten  Bujar Dedej, por që në dëshminë e tij të penalitetit figuron vrasës i dënuar me plotë 25 vite burg. I ishte drejtuar Ministrisë […]