Day: October 27, 2016

Rusia mohon sulmin mbi shkollën në Siri: SHBA po ndihmon ISIS
Bota

Rusia mohon sulmin mbi shkollën në Siri: SHBA po ndihmon ISIS

Ministria e jashtme e Rusisë ka thënë se as aeroplanët rusë dhe as ata të qeverisë së Sirisë nuk kanë kryer sulmeve ajrore ndaj një shkolle në Provincën Idlib të Sirisë, ku u vranë 29 veta, në mesin e të cilëve 22 fëmijë. “Federata Ruse nuk ka të bëjë fare […]

FOTO/ Ja kush është gjyqtari që kërkonte seks. Reagon Manjani
Vendi

FOTO/ Ja kush është gjyqtari që kërkonte seks. Reagon Manjani

Emisioni investigativ “Stop” në TV Klan ka transmetuar mbrëmjen e sotme pamjet e një videoskandali, ku është përfshirë kreu i Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci. Historia e ngjarjes nisi pas një procesi gjyqësor që një zonjë kishte me Gjykatën e Gjirokastrës. Zonja kishte një njohje të mëparshme nga i ati, […]

Shkollat turke në Shqipëri, me pronarë të rinj pas presionit të Erdogan
Vendi

Shkollat turke në Shqipëri, me pronarë të rinj pas presionit të Erdogan

Muajt e fundit në disa institucione arsimore në Tiranë të njohura si investime të biznesmenit Fejtullah Gulen që jeton në SHBA dhe konsiderohet nga Presidenti Erdogan si organizatë terroriste kanë ndodhur disa ndryshime në pronësinë e të paktën dy shkollave, të cilat Ora News mund t’i dokumentojë nga ekstrati i […]