Juventus merr kreun e grupit, Real dhe Leicester sigurojnë kualifikimin

Juventusi përmbys Seviljen dhe ngjitet në krye të Grupit H në Ligën e Kampioneve. Falë suksesit 3-1 në “Ramon Sançez Pizjuan”, bardhezinjtë tani kanë 11 pikë, 1 më tepër se spanjollët. Dueli i pestë në Grupin H nisi mirë për skuadrën vendase, që gjeti avantazhin me Parehan në minutën e nëntë. Por dalja e mesfushorit
Source: Sport