Day: March 1, 2017

Basha: Skenari i vetëm qeveri teknike, të largohet edhe Meta
Vendi

Basha: Skenari i vetëm qeveri teknike, të largohet edhe Meta

Kryedemokrati Lulzim Basha veç kryeministrit Edi Rama ka sulmuar edhe LSI duke  kërkuar largimin e Ilir Metës. Ai u shpreh se PD nuk hyn në zgjedhje që organizohen nga qeveria Rama- ­Meta. “Skenari i vetëm është largimi i kësaj qeverie. Nëse zëri i qytetarëve dëgjohet, i pari është Edi Rama, […]

Rama-Ivanovit: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni
Rajoni

Rama-Ivanovit: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale, pas refuzimit të presidentit maqedonas Gjeorge Ivanov, për të mandatuar kryeministrin e LSDM-së, Zoran Zaev, ne krye të një qeverie me koalicion me shqiptarët.Ai deklaroi se platforma e partive shqiptare, është përgatitur nga një vend tjetër. Por i menjëhershëm ka qënë reagimi […]

Bulevardi i Çadrave
Vendi

Bulevardi i Çadrave

Shumë pak metra larg njëra-tjetrës në Bulevard janë ngritur 3 çadra. Në njërën prej tyre, përpara zyrave të Kryeministrisë opozita proteston për zgjedhje të lira e të ndershme dhe largimin e Edi Ramës. Çadra e ngritur mesditën e 18 shkurtit vijon të qëndrojë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Qëndresa për […]

Të paktën 16 të vrarë nga dy sulme me bomba në Kabul
Bota

Të paktën 16 të vrarë nga dy sulme me bomba në Kabul

Të paktën 16 persona janë vrarë dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur nga dy sulmet me bomba që goditën sot Kabulin. Përgjegjësinë për sulmet e kanë marrë talebanët. Në makinë-bombë shpërtheu në portat e selisë së policisë në perëndim të Kabulit, ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Najib […]

VIDEO / Ja si mund të paguash parkimin në Tiranë përmes celularit
Vendi

VIDEO / Ja si mund të paguash parkimin në Tiranë përmes celularit

Ndonëse ka vetëm dy ditë që ka nisur nga zbatimi, nisma e Bashkisë së Tiranës për pagesën elektronike të parkimit është përkrahur nga drejtuesit e automjeteve. Shumë prej tyre shprehen se kjo u ka kursyer atyre mjaft kohë dhe ka përmirësuar shërbimin duke e futur qytetin e Tiranës në të […]