Day: March 2, 2017

Deputetja: Protesta e opozitës është vetëvrasje
Vendi

Deputetja: Protesta e opozitës është vetëvrasje

Deputetja socialiste, Olta Xhaçka tha se me protestën dhe bojkotin e Parlamentit, Partia Demokratike dhe opozita po izolojnë vetveten gjithnjë e më shumë në sytë e ndërkombëtarëve. Duke folur në Top Story këtë të enjte, ajo foli për vizitën e Federica Mogherinit dhe mungesës në axhendën e takimeve të saj […]

Rama i përgjigjet Ivanov: Bashkimi i shqiptarëve, “amanet” i Skënderbeut!
Vendi

Rama i përgjigjet Ivanov: Bashkimi i shqiptarëve, “amanet” i Skënderbeut!

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë tjetër, për të iu përgjigjur tensionit të krijuar mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, lidhur me deklaratat e djeshme të Ivanoz kundër platformës dhe gjuhës shqipe. Përmes postimit të rubrikës së tij Amarcord, Kryeministri Rama ka zgjedhur figurën e Skënderbeut për të iu përgjigjur Maqedonisë. […]

Ukrainë, 8 punëtorë të vrarë nga shpërthimi në minierë
Bota

Ukrainë, 8 punëtorë të vrarë nga shpërthimi në minierë

Autoritetet thonë se nga shpërthimi dhe shkatërrimi në një minierë thëngjilli në pjesën perëndimore të Ukrainës, janë vrarë së paku tetë punëtorë. Shërbimi shtetëror për emergjencë ka njoftuar se 20 minatorë të tjerë konsiderohen të zhdukur, pas eksplodimit të sotëm në një minierë në rajonin Lvov. Gjashtë vetë janë plagosur, […]

Lifestyle

Rike Roçi vjen ‘përvëluese’ me këtë foto të re

Rike Roçi është një nga vajzat bukuroshe  shqiptare me forma trupore super seksi, e cila u bë e njohur si ish-banore e “Big Brother 6”, por famën më të madhe e mori si tifoja më seksi jo vetëm e Kombëtares së Shqipërisë, por e të gjithë “EURO 2016”. Ajo së […]