Day: March 4, 2017

Lifestyle

Rikthehet Fatos Nano… por si aktor filmi

Regjizori i filmit “Drejt Fundit”, Drilon Hoxha ka prezantuar ndjekësve në profilin e tij në Instagram, projektin e tij më të fundit. Në foton që ai ka publikuar është një nga aktorët e filmit “Drejt Fundit”, Klark Morinaj bashkë me ish-kryeministrin Fatos Nano. Bashkëngjitur me foton, regjisori shkruan: “Ckemi? Një […]

Erdogan e quan “spiun gjerman” gazetarin e arrestuar
Bota

Erdogan e quan “spiun gjerman” gazetarin e arrestuar

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan e ka quajtur “spiun gjerman” gazetarin e arrestuar Deniz Yucel. Ai punon për një gazetë gjermane. Komentet e Erdoganit rrisin më tej tensionet në mes të Ankarasë dhe Berlinit. “Si agjent gjerman, ky person është fshehur për muaj të tërë në konsullatën gjermane”, ka thënë […]

Facebook shton opsionin për parandalimin e vetëvrasjeve live
Teknologji

Facebook shton opsionin për parandalimin e vetëvrasjeve live

Facebook do të vendos një mjet të ri i cili do të shërbejë për të njohur postimet e personave që japin sinjal për vetëvrasje Këtë e ka bërë të ditur themeluesi i Facebook Mark Zuckerber. “Vetëvrasje është shkaku i dytë kryesor i vdekjeve për moshat 15-29 vjeç. Të parandalosh një […]

Genc Pollo i vërsulet Federica Mogherinit: Kush të pyet ty, ti rol simbolik ke
Vendi

Genc Pollo i vërsulet Federica Mogherinit: Kush të pyet ty, ti rol simbolik ke

Deklaratat e përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, se vetingu është kushti kryesor për negociatat e Shqipërisë me BE-në, kanë acaruar opozitën. Përveç Bashës, që i ka cilësuar këto deklarata broçkulla, Mogherini është sulmuar edhe nga Genc Pollo. Sipas tij, Mogherinin nuk e pyet kush, pasi ajo ka thjesht […]