Gjetjet arkeologjike në Durrës, Doda kritika ndaj ministres Kumbaro: Hapi sytë…

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda i ka kërkuar ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro që të reagojë për gjetjen arkeologjike në Durrës.

Deputetjta e maxhoransës nuk është dakord me qëndrimin në heshtje të kumbaros.

Nëpërmejt një statusi në Facebook, Doda u ka kërkuar edhe ambasadorëve të huaj edhe kruyeprokurorit të veprojnë për situatën në Durrës.

Statusi

Ky eshte turp i papare. Mirela Kumbaro hapi syte dhe vepro se kjo eshte e turpshme, Adriatik Llalla mos me fol me per punen e perkushtuar te prokurorise, ja ku e ke vepren penale diten per diell ….

Ambasadore te nderuar… keto jane akte te shemtuara si ato te shkaterrimit te Palmires. Kjo eshte trashigimi boterore dhe asnje brez nuk mund te amnistoje kete xhahil e shkaterrim qe i behet trashigimise boterore.

Deshperim kur i sheh gjithe institucionet qe rrijne e veshtrojne nje xhahil te qytetit te vet. Durrsi meriton me shume. Ky eshte turpi ne fytyren e qytetit dhe pafuqia e gjithe njerzve normale perballe ligesise

Source: Kulture