Day: March 6, 2017

Frika nga ndërhyrjet, Franca heq dorë nga votimi elektronik
Vendi

Frika nga ndërhyrjet, Franca heq dorë nga votimi elektronik

Francezët që jetojnë jashtë vendit do të votojnë në mënyrë tradicionale për zgjedhjet legjislative të qershorit 2017 dhe jo nëpërmjet votimit elektronik, si masë parandaluese ndaj një sulmi të mundshëm kibernetik, njoftoi sot Ministria franceze e Punëve të Jashtme. “Ky vendim u mor mbi bazën e rekomandimeve të ekspertëve të […]

Paralajmërimi i Ben Blushit: Ja si do të sabotohet reforma në drejtësi
Vendi

Paralajmërimi i Ben Blushit: Ja si do të sabotohet reforma në drejtësi

Deputeti Ben Blushi votoi sot në seancën plenare të thirrur për reformën në drejtësi kundër shtyrjes së procesit të vetingut. Ai, pas seancës që u zhvillua në mungesë të opozitës, sqaroi se përse votoi kundër. Sipas tij, tani fillon trukimi i reformës në drejtësi. Blushi argumenton se shtyrja e Vettingut […]

VIDEO/ Mësuesja e rreh, nxënësja 8-vjeçare nga Tepelena: Dua ta vras
Vendi

VIDEO/ Mësuesja e rreh, nxënësja 8-vjeçare nga Tepelena: Dua ta vras

Fiks Fare solli sot skandalin e radhës në arsim, ku një mësuese pranon se dhunon psikologjikisht dhe fizikisht nxënësen e klasës së saj. Një vajzë 8-vjeçare, nxënëse në klasë të tretë në një shkollë fshati në Tepelenë është dhunuar vazhdimisht nga mësuesja e saj. Mësuesja Rudina Çibuku pranon se e […]

Sa herë mendojnë në ditë femrat për seks? Shifra do ju habisë
Lifestyle

Sa herë mendojnë në ditë femrat për seks? Shifra do ju habisë

Thuhet shpesh se meshkujt mendojnë çdo shtatë sekonda për seksin. Po femrat? Nëse mendoni se jeni të fiksuar me mendime pas seksit, atëherë lexoni rezultatet e këtij studimi. Disa studiues në SHBA pyetën 283 studentë kolegjesh nga mosha 18-25 vjeç për të parë se sa shpesh mendojnë për gjërat më […]