Day: March 7, 2017

Skandal në fshatin SOS/ Dy djem abuzojnë seksualisht me një 9-vjeçare
Vendi

Skandal në fshatin SOS/ Dy djem abuzojnë seksualisht me një 9-vjeçare

Një skandal me sfond seksual ka ndodhur në fshatin e fëmijëve SOS pak javë më parë. Dy djem të moshës 15 dhe 16 vjeç kanë abuzuar seksualisht një vajzë të mitur 9-vjeçare. Drejtoresha Teuta Shkenza thotë për emisionin “STOP”, se nëna kujdestare, Valbona Shahu, ka dhënë dorëheqjen pas këtij incidenti, ndërsa […]

Vettingu, Hazizaj: Ka dy rrugë, ose fillon procesi nga e para në heshtje ose Kuvendi miraton dispozitë tranzitore. Kushtetuta s’është “hajde ta provojmë dhe njëherë”
Vendi

Vettingu, Hazizaj: Ka dy rrugë, ose fillon procesi nga e para në heshtje ose Kuvendi miraton dispozitë tranzitore. Kushtetuta s’është “hajde ta provojmë dhe njëherë”

Konstitucionalisti Sokol Hazizaj thotë se të gjitha afatet e Vettingut kanë përfunduar, ndërsa nënvizon faktin se tashmë duhe pasuruar Kushtetuta me dispozita tranzitore. Në një prononcim për “TemA” Hazizaj shprehet se ka dy rrugë në kushtet kur presidenti Nishani nuk kreu detyrën dhe nuk është marrë me këtë punë dhe […]

SKANDALI/ Mësuesi i dënuar për vrasje e pa diplomë jep mësim në shkollë
Vendi

SKANDALI/ Mësuesi i dënuar për vrasje e pa diplomë jep mësim në shkollë

Fiks-Fare denoncoi sot skandalin e radhës në arsimin shqiptar. Një mësues i dënuar për vrasje nga pakujdesia dhe pa diplomë jep mësim në shkollën 9-vjeçare të Sohodollit në Peshkopi. Ndërkohë që mësuesi me me master dhe fitues në portalin e ministrisë së Arsimit shkarkohet nga puna Drejtoria Arsimore e Peshkopisë […]

Wikileaks: CIA spiunonte kudo dhe kontrollonte gjithçka
Bota

Wikileaks: CIA spiunonte kudo dhe kontrollonte gjithçka

Wikileaks ka shpërndarë dokumente top-secret të CIA-s mbi një program hakerimi, ku është zbatuar një sistem me armë-kibernetike. CIA, kështu ka kontrolluar telefonat e kompanive të BE-së e SHBA-së, mes të cilëve Apple, Google e Microsoft, dhe deri te televizorët Samsung, të përdorur si mikrofona. Agjencia e inteligjencës amerikane, e […]

VIDEO/ Skandal në Gjykatën Administrative, shikoni si tërhiqet zvarrë qytetari
Vendi

VIDEO/ Skandal në Gjykatën Administrative, shikoni si tërhiqet zvarrë qytetari

Një sjellje skandaloze është fiksuar nga kamera e emisionit “BOOM” në ambientet e brendshme te Gjykatës Administrative të  Shkallës së Parë. Pas një pyetje që qytetari  i drejton zyrës së  informacionit ai merr si përgjigje tërheqjen zvarrë  dhe nxjerrjen me forcë jashtë nga përfaqësues së administratës së këtij institucioni që […]

Lul, mos e mashtro Altinin. Le të flasë edhe ai!
Vendi

Lul, mos e mashtro Altinin. Le të flasë edhe ai!

Në çadrën e PD-së këto dy dy javë e pak, nuk ka mbetur njeri pa folur. Mes tyre ka pasur me shumicë sharlatanë, hajdutë, të korruptuar dhe delirantë. Por deri më tani, Basha ka shmangur Altin Goxhajn. Këtij të fundit Basha i ka premtuar para një jave që të flasë […]