Day: March 8, 2017

Wikileaks, CNN: SHBA-të nisin hetimet për skandalin “Ciagate”
Bota

Wikileaks, CNN: SHBA-të nisin hetimet për skandalin “Ciagate”

SHBA-të kanë hapur një hetim penal në lidhje me publikimin e dokumenteve të CIA-s nga ana e Wikileaks, sipas asaj që raporton CNN. Brezi i fundit i sistemeve të përdorura nga shërbimet sekrete amerikane, është zbuluar nga “goditja” e fundit e organizatës së Julian Assange. FBI dhe CIA po veprojnë […]

Lifestyle

Nga pornostare në pastore

Një ish-pornostare ka treguar se si i dha fund me industrinë e filmave për të rritur për t’u kthyer më pas në një pastore. Crystal Bassette, nga Clay, New York, fitonte 300,000 $ në vit si një aktore pornoje e njohur me emrin Nadia Hilton. Por mamaja e tre fëmijëve […]

Rritet numri i të vrarëve nga sulmi ndaj spitalit ushtarak në Kabul
Bota

Rritet numri i të vrarëve nga sulmi ndaj spitalit ushtarak në Kabul

Ministria e Mbrojtjes e Afganistanit thotë se mbi 30 persona janë vrarë në sulmin ndaj spitalit ushtarak në Kabul. Grupi militant Shtetit Islamik, ka marrë përgjegjësinë për sulmin e sotëm ndaj spitalit në Kabul, i cili gjendet pranë ambasadës së Shteteve të Bashkuara. Autoritetet afgane, më herët kanë njoftuar se […]