Day: March 9, 2017

Gjermani, i sëmuri mendor plagos me sëpatë 7 persona
Bota

Gjermani, i sëmuri mendor plagos me sëpatë 7 persona

Shtatë persona janë plagosur në një sulm me sëpatë në stacionin kryesor hekurudhor në qytetin e Dyseldorfit, në perëndim të Gjermanisë. Sulmi ndodhi rreth orës 21:00 të mbrëmjes së të enjtes dhe një person është arrestuar. Bëhet fjalë për një 36-vjeçar nga vendet e ish-Jugosllavisë, i cili, sipas Policisë së […]

Gjermani, sulm me sëpatë në stacionin e trenit, 4 të plagosur
Bota

Gjermani, sulm me sëpatë në stacionin e trenit, 4 të plagosur

Në stacionin qendror të Dyseldorfit në Gjermani, rreth 4 persona të armatosur më sëpatë kanë sulmuar disa kalimtarë. Sipas policisë gjermane, janë plagosur disa persona dhe dy prej agresorëve u ndaluan nga policia, ndërkohë që dy të tjerë janë në kërkim. Për momentin nuk dihet identiteti i tyre, as arsyet […]

CIA shpreh shqetësimin për rrjedhjen e dokumentave
Bota

CIA shpreh shqetësimin për rrjedhjen e dokumentave

Agjencia e zbulimit, CIA shprehu hapur shqetësimet për publikimin e dokumenteve nga organizata WikiLeaks, duke paralajmëruar se të gjithë amerikanët duhet të jenë “thellësisht të shqetësuar” për pasojat e mundshme. Një zëdhënës i CIA-s nuk pranoi të komentonte dje lidhur me vërtetësinë e 8 mijë e 771 dokumentave, por argumentoi […]

Lifestyle

Vajza me të pasmet më seksi në botë bëhet e virgjër sërish

Një modele bionde, e cila u bë e famshme pasi fitoi konkursin Miss Bumbum, që organizohet në Brazil dhe ku përzgjidhet vajza me të pasmet më seksi, ka vendosur që të operohet për t’u bërë e virgjër sërish. Indianara Carvalho, 22 vjeç, fitoi konkursin në nëntor, por thotë se do […]

Skandali, raport mjekoligjor nga arratia për t’i shpëtuar burgut
Vendi

Skandali, raport mjekoligjor nga arratia për t’i shpëtuar burgut

Ish-drejtori i Burgut të Drenovës, Laert Çeliku, u shpall në kërkim policor në vitin 2015 pas investigimit të Fiksit për ryshfet. Ish-drejtori i Burgut të Drenovës, Laert Çeliku, i ka shpëtuar burgut. Ai u dënua me 3 vite burg për marrje ryshfeti, por gjatë kohës së arratisë, siguroi privatisht një […]

Donald Tusk: Dora ruse në Ballkan
Rajoni

Donald Tusk: Dora ruse në Ballkan

Edhe pse e ka shtyrë anëtarësimin e vendeve të reja në Bashkimin Europian pas vitit 2020, presidenti i Komisionit Europian, Juncker ka konfirmuar prespektivën europiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në mbledhjen e së enjtes të Këshillit Europian në Bruksel Juncker tha: “Ne u kemi konfirmuar më parë dhe ju […]

Lifestyle

Kur ta shihni, do donit t’ja grisnit ato pak mbathje që vesh…

Më në fund Sarah Jean Underwood ka publikuar serin më të ri fotografik të saj, të realizuar së fundmi dhe fotografitë janë vërtetë nga ato që do t’ju heqin trurin. Modelja dhe aktorja amerikane, e cila ka pozuar edhe për “Playboy” në të kaluarën, në fotografitë e reja ka pozuar […]