Day: March 10, 2017

Çadra e vettingut, PS e firmosi. LSI refuzon: Vetting-u, jo çështje peticionesh
Vendi

Çadra e vettingut, PS e firmosi. LSI refuzon: Vetting-u, jo çështje peticionesh

Në çadrat pro peticionit të shoqërisë civile kanë firmosur deri tani ministrat socialistë dhe Kryeministri Rama. Kryebashkiaku Veliaj foli për objektivin e 1 milion firmave të qytetarëve, ndërsa ish-Kryeministri Majko i cilësoi ato si çadra të drejtësisë. “Ata kërkojnë sipas tyre çadrën e lirisë, ne kemi çadrën e drejtësisë”, tha […]

Polonia kundër Europës
Bota

Polonia kundër Europës

Në samitin e BE Polonia tregoi kokëfortësi kundër rizgjedhjes së polakut Donald Tusk deri në bllokimin e deklaratës së BE. Por me këtë qëndrim, Polonia vetizolohet, mendon Barbara Wesel. Mund të quhet një amok politik i klasit të parë. Ende pa filluar samiti i BE kryeministrja polake, bëri të ditur […]

Lifestyle

Kjo femër s’i duron sutjenat, luan volejboll topess në plazh

Chantelle Connelly duket një zogëz e bukur dhe i plotëson kushtet për të qenë një bukuroshe e serialit “Baywatch” por vëmendjen e ka marrë e dashura e saj Jemma Lucy e cila paraqitet topless. Të dy bukuroshet janë duke i kaluar pushimet në Republikën Domenikane Gjatë këtij pushimi, ku të […]

Putin pret Erdogan: Marrëdhëniet ruso-turke, të normalizuara
Bota

Putin pret Erdogan: Marrëdhëniet ruso-turke, të normalizuara

Marrëdhëniet në mes të Rusisë dhe Turqisë janë përmirësuar shpejt dhe Moska është e lumtur për një gjë të tillë, ka thënë presidenti rus, Vladimir Putin gjatë takimit në Moskë me homologun turk, Recep Tayyip Erdogan. “Jemi të lumtur që marrëdhëniet tona ndërshtetërore janë duke u përmirësuar shpejt. Takimi jonë […]