Day: March 11, 2017

FOTO/ Fuçitë me birrë nuk mungojnë kurrë në çadrën e PD-së…
Vendi

FOTO/ Fuçitë me birrë nuk mungojnë kurrë në çadrën e PD-së…

Çadra e PD-së tashmë është kthyer në një kamping ku haet, pihet e kërcehet. Kur shkon Basha, mbahet edhe ndonjë fjalim. Por gjithmonë kujdesi është që njerëzit të kenë për të ngrënë dhe për të pirë. Ashtu siç duket dhe nga kjo foto, fuçitë me birrë nuk mungojnë në asnjë […]

Emigranti shqiptar mund qeverinë italiane në gjykatë
Vendi

Emigranti shqiptar mund qeverinë italiane në gjykatë

Një çift shqiptar me banim në Bari të Italisë ka dalë fitues në gjykatë në një proces ndaj Ministrisë së Brendshme dhe asaj të Ekonomisë. Bashkëshortët patën kërkuar rimbursimin e taksës mbi lejeqëndrimet, një kontribut shtesë i vendosur në vitin 2011 nga qeveria e kryesuar nga Silvio Berlusconi. Sipas llojit […]

“Forbes”: Rikthehet dashuria idilike Shqipëri-Kinë
Vendi

“Forbes”: Rikthehet dashuria idilike Shqipëri-Kinë

Shqipëria komuniste ka patur dikur një romance politike me Kinën, shkruan revista prestigjioze “Forbes”, por tani duket se i është kthyer një idili ekonomik me këtë vend. Ndryshe nga SHBA, e cila është fokusuar në Shqipëri  tek reforma në drejtësi, Kina po përqendrohet tek zhvillimi ekonomik dhe paratë, duke qëndruar […]

Evazion dhe mashtrim me TVSH, kallëzohen 71 biznese të mëdha
Vendi

Evazion dhe mashtrim me TVSH, kallëzohen 71 biznese të mëdha

Drejtoria e Hetimit Tatimor ka kallëzuar në prokurori 71 biznese të mëdha, të cilat janë përfshirë në aktivitetete të kundraligjshme dhe mashtrim financiar. Top Channel ka mësuar se dëmi që këto biznese i kanë shkaktuar buxhetit kap vlerën e 5 milionë dollarëve dhe është zbuluar pas një periudhe tremujore kontrollesh, […]

Moska po fiton terren në Ballkan
Rajoni

Moska po fiton terren në Ballkan

Ndihma e shpejtë, avionët luftarakë dhe propaganda i bindën serbët se rusët janë miqtë e tyre. “Këtu janë raketat ruse!” tregon me gisht Chortles Viacheslav Vlasenko, bashkëdrejtor i Qendrës Humanitare Ruso-Serbe në Nish, një qytet në Serbinë Qendrore. Ai lëviz brenda magazinës së tij, duke treguar të gjitha pajisjet që […]

E konfirmon edhe shkenca: Gruaja ta shkurton jetën!
Lifestyle

E konfirmon edhe shkenca: Gruaja ta shkurton jetën!

Shkencëtarët danezë kanë konfirmuar diçka që tashmë është dëgjuar shpesh në shoqëri, që gruaja ta shkurton jetën. Ata arritën në përfundim se meshkujt e moshës mesatare kanë rrezik tri herë më të lartë të vdesin, nëse jetojnë me gra që vazhdimisht ankohen për ta, shkruajnë mediat daneze, transmeton Indeksonline. Studimi […]