Day: March 12, 2017

Ja çfarë duhet ti thoni partnerit kur bëni seks…
Lifestyle

Ja çfarë duhet ti thoni partnerit kur bëni seks…

Kënaqësia seksuale dhe mënyrat më të mira për të arritur orgazmat ndryshojnë nga çifti në çift. Ajo çfarë juve mund të ju ngrit humorin, për dikë tjetër mund të jetë shumë e bezdisshme. Mirëpo, studimi i ri ka zbuluar se një gjë mund ta sigurojë kënaqësinë seksuale, më shumë se […]

Teknologji

Ky është kodi i fshehtë që hap çdo ‘iPhone’

A e dini se ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni akses në informacionet e fshehura të iPhohe, aq sa edhe të mund të ndryshoni strukturën e tij? Gjithçka funksionon duke formuar “*3001#12345#*” dhe pastaj të shtypni butonin e telefonatës. Ekrani i telefonit do të marrë […]

Sulmohet me gurë autobusi me kosovarë në Serbi
Rajoni

Sulmohet me gurë autobusi me kosovarë në Serbi

Një autobus me pasagjerë nga Kosova u sulmua sot në Serbi. “A duhet të thirret një takim i Këshillit të Sigurimit?”, pyeti ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, duke ironizuar me serbët. Ambasadorja e quajti “standard të dyfishtë” dhe “hipokrizi” këtë rast si dhe ka kritikuar komunitetin ndërkombëtar që […]

Tensionohen marrëdhëniet Turqi-Holandë, Erdogan: Do të paguani
Bota

Tensionohen marrëdhëniet Turqi-Holandë, Erdogan: Do të paguani

Holanda e cilësoi si të papërgjegjshme ministren turke që u përpoq të vizitonte vendin pasi i ishte thënë se nuk ishte e mirëpritur. Zyrtarët holandezë i konsideruan gjithashtu të papranueshme sulmet verbale nga autoritetet turke, ndërsa po rëndohet më tej marrëdhënia me Ankaranë. Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka […]

Maqedoni, LSDM përsërit kërkesën: Ivanov të japë mandatin për qeverinë
Rajoni

Maqedoni, LSDM përsërit kërkesën: Ivanov të japë mandatin për qeverinë

Lëvizja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) e ka përsëritur kërkesën ndaj presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov që t’ia japë mandatin për formimin e qeverisë kryetarit të partisë, Zoran Zaev. “Programi i qeverisë së re reformuese e garanton karakterin unitar të shtetit dhe siguron zhvillim dhe përparim të vendit, për këtë arsye […]