Eksploziv makinës së policit të Doganës në Malësi të Madhe, ja emri

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbremjen e sotme në fshatin Pjetroshan të Malësisë së Madhe.

Burimet thane se lenda plasese i eshte vendosur nje automjeti te parkuar.

Burimet paraprake thane se mjeti qe ka shperthyer eshte i nje polici te doganes se Hanit te Hotit. Ai eshte Sokol Gobeti, rreth 50 vjec.

Makina e tij e cila u hodh ne ere ishte parkuar para baneses se Gobetit dhe fatmiresisht nga ngjarja nuk ka pasur te lenduar.

Policia ka nisur hetimet per ngjarjen, per te zbardhur motivin dhe autoret.

Source: Vendi Kronika