Day: March 13, 2017

INTERVISTA/ Gazetari që u kthye nga vdekja: Më morën zvarrë dhe më groposën. Arben Imamin e hodhën të gjakosur te këmbët e mia, tha “do na vrasin”
Vendi

INTERVISTA/ Gazetari që u kthye nga vdekja: Më morën zvarrë dhe më groposën. Arben Imamin e hodhën të gjakosur te këmbët e mia, tha “do na vrasin”

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin “Skënderbej”. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës të SHIK-ut. Gazetari të […]

Stuhi borë në SHBA, anulohen qindra fluturime me avionë
Bota

Stuhi borë në SHBA, anulohen qindra fluturime me avionë

Brigjet Lindore në SHBA pritet të përfshihen nga një stuhi bore që metereologët e kanë cilësuar si më të rrezikshmen e sezonit. Reshjet e borës mund të shkojnë mes 30 dhe 60 centimetrave në zonën midis Uashingtonit dhe Maine, duke kaluar në qytetin e Filadelfias, Bostonit dhe Nju Jorkut. Pikërisht […]

INVESTIGIMI: Drogë dhe seks në lokalet e Tiranës
Vendi

INVESTIGIMI: Drogë dhe seks në lokalet e Tiranës

Fiks Fare tregoi sot sesi të ofrohet kokainë në lokalet e kryeqytetit. Vetëm pak metra nga zona më e populluar në Tiranë,  në një lokal gjen drogë dhe seks si ta duash dhe kur ta duash. Për gjithçka mendon lokali, në dollapin e tualetit i ke gati “mjetet e punës”, […]

Çfarë ndodhi në drekën e Bashës dhe aleatëve të tij, me ambasadorët?
Vendi

Çfarë ndodhi në drekën e Bashës dhe aleatëve të tij, me ambasadorët?

Në javën e katërt të protestës së opozitës, Lulzim Basha, bashkë me aleatët e tij ka nisur takimet me ambasadorët e vendeve më të rëndësishme të Bashkimti Europian. Në drekën e punës me 5 prej tyre, Basha ka informuar ambasadorët për arsyet përse opozita nuk e pranon qeverinë e Kryeministrit […]