Azem Vllasi, ish lideri komunist i Kosovës në vitet ‘80 plagoset me armë zjarri

Ish-lideri komunist i Kosovës dhe zëri më i fortë i saj në vitet ‘80, tashmë avokat në Prishtinë Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë.

Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë treguar se viktima ka marrë plagë në kraharor nga persona të panjohur për momentin.

Vllasi është dërguar në Emergjencë për kurim të metejm ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes duke u marrë me rastin.

Source: Rajoni