Day: March 14, 2017

Turqia, kundër vendimit të BE-së për shaminë islamike
Bota

Turqia, kundër vendimit të BE-së për shaminë islamike

Turqia kritikoi një vendim të Gjykatës Evropiane të Drejtësisë, sipas të cilit, kompanitë në Bashkimin Evropian mund t’i ndalojnë punëtorët nga veshja e simboleve fetare ose politike, përfshirë shaminë islamike. “Vendimi i Gjykatës Evropiane të Drejtësisë mbi shaminë e kokës vetëm se do të forcojë prirjet anti-myslimane dhe ksenofobike”, tha […]

Lifestyle

Oni, super-bosi shqiptar me një tjetër makinë luksoze

Ai është një nga djemtë më të pasur shqiptarë. Bëhet fjalë për ish futbollistin shqiptar Fatmir Hysenbelliu. Ai është përfolur për fiksimin e tij ndaj makinave super luksoze. Kjo është blerja e tij më e fundit. Lodra për djem’-mbishkruan Fatmiri në foton e supermakinës së tij. Ai ka në zotërim […]

Stuhia ‘Stella’, gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të SHBA-së
Bota

Stuhia ‘Stella’, gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të SHBA-së

Shtetet verilindore të SHBA-së, Nju Jorku, Nju Xhersi, Pensilvania dhe Virxhinia kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme, për shkak të një stuhie të madhe të borës. Shërbimi Kombëtar i Motit ka lëshuar alarmin për stuhi nga Pensilvania në lindje deri në Mein në jugperëndim. Shkollat janë mbyllur, ndërsa mbi 6 800 […]

Polonia kërkon ekstradimin e të akuzuarit nazist
Bota

Polonia kërkon ekstradimin e të akuzuarit nazist

Polonia thotë se do të kërkojë arrestimin dhe ekstradimin e një personi të moshuar në Minesota, i identifikuar nga agjencia e lajmeve Associated Press si ish komandant nazist, përgjegjës për masakrimin e 44 civilëve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Agjencia Associated Press thotë se 98 vjeçari Michael Karkoc, i cili […]

Filmat për të rritur dhe…gjërat që ‘ndezin’ femrën në shtrat
Lifestyle

Filmat për të rritur dhe…gjërat që ‘ndezin’ femrën në shtrat

Seksi është pika kulmore e çdo raporti, si tek mashkulli edhe tek femra, ndonëse për arsye të ndryshme. Nëse mashkulli tërhiqet kryesisht nga trupi i femrës, kjo e fundit tundohet nga faktorë të tjerë. Sajti ‘Radio Deejay’, e cila ka intervistuar një grup vajzash lidhur me këtë çështje, janë renditur […]