Day: March 16, 2017

Sport

Trajneri zviceran sulmon Tramexanin: T’ia dijë për nder Sadikut!

Duket se Paolo Tramexani nuk është aktualisht një nga figurat më të dashura në Zvicër. Edhe pse trajneri mori me shumë entuziazëm detyrën e re në drejtimin e Luganos, opinionistët apo kolegët e tij nuk kursejnë thumbimet ndaj ish-ndihmësit të Xhani De Biazit. I fundit ka qenë trajneri i Belinzonës, […]

Stoltenberg: Shtetet anëtare të NATO-s ta ulin retorikën
Bota

Stoltenberg: Shtetet anëtare të NATO-s ta ulin retorikën

Të gjitha shtetet anëtare të NATO-s duhet ta ulin “retorikën” e tyre dhe t’i shmangen nxitjes së tensioneve brenda aleancës ushtarake, tha sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite në Danimarkë. Më tej, ai ka theksuar se në vend të tensionimit, vendet anëtare të aleancës duhet […]

Ja gjërat që eksitojnë një femër… s’janë ato që mendoni
Lifestyle

Ja gjërat që eksitojnë një femër… s’janë ato që mendoni

Seksi është pika kulmore e çdo raporti, si tek mashkulli edhe tek femra, ndonëse për arsye të ndryshme. Nëse mashkulli tërhiqet kryesisht nga trupi i femrës, kjo e fundit tundohet nga faktorë të tjerë. Sajti ‘Radio Deejay’, e cila ka intervistuar një grup vajzash lidhur me këtë çështje, janë renditur […]

Turqia paralajmëron për ‘luftëra fetare’ në Europë
Bota

Turqia paralajmëron për ‘luftëra fetare’ në Europë

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu paralajmëroi për mundësinë e fillimit të “luftërave fetare” në Evropë, si reagim ndaj rizgjedhjes së Mark Ruttes si kryeministër i Holandës. Cavusoglu tha sot se “nuk ka ndryshim” mes zotit Rutte dhe kandidatit të krahut të djathtë që humbi, Geert Wilders, të cilin ai […]

Zakonet që i bëni përditë dhe ju shkurtojnë jetën
Lifestyle

Zakonet që i bëni përditë dhe ju shkurtojnë jetën

1. Të fjeturit vonë Shumë të rinj dhe të rritur nuk flenë mjaftueshëm. Mundohen ta kalojnë lodhjen duke parë një film e duke ngrënë ushqime të konservuara. Por trupi e ka të domosdoshëm atë 8-orëshin e gjumit; mjekët nuk lodhen duke e përsëritur. Nëse fjetja më pak se gjashtë orë […]

Lifestyle

Njihuni me infermieren më seksi në botë

Ajo ka shkaktuar një stuhi në internet me fotot e saj. Për këtë arsye, mediat e kanë mbiquajtur edhe ‘infermierja më seksi në botë’. Ajo quhet Carina Linn dhe është 23 vjeç. Infermierja nga Tajvani ka postuar pak foto online, por menjëherë ka tërhequr mijëra ndjekës. Disa e kanë kritikuar […]

Karriera njëditore e modeles 19-vjeçare. E shtyp treni
Lifestyle

Karriera njëditore e modeles 19-vjeçare. E shtyp treni

Një modele 19-vjeçare, e cila ishte edhe shtatzënë, ka mbetur viktimë e trenit teksa ishte duke bërë shkrepjet e radhës për një set fotografik. Fotoja e Fredzania Thompson, e cila ishte bërë vetëm pak momente përpara incidentit të ndodhur në Navasota të Teksasit, është shpërndarë nga familja e saj. Policia […]

Francë, policia arreston një 17-vjeçar pas të shtënave në shkollë
Bota

Francë, policia arreston një 17-vjeçar pas të shtënave në shkollë

Policia franceze ka arrestuar një 17-vjeçar, pasi tre persona u plagosën gjatë të shtënave në një shkollë në pjesën jugore të Francës. Autoritetet lokale në qytetin Grase thanë sot adoleshenti studionte në këtë shkollë ku ka shkuar i armatosur me armë dhe granata dhe ka shtënë ndaj mësuesit të tij, […]