Day: March 17, 2017

15 ushqime që mund t’i hani e të mos shtoni në peshë
Ndryshe

15 ushqime që mund t’i hani e të mos shtoni në peshë

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu nuk rrezikoni të shtoni në peshë. “Bright Side”, ka përpiluar një […]

Trump pret Merkelin: Mbështes NATO-n, por aleatët të paguajnë
Bota

Trump pret Merkelin: Mbështes NATO-n, por aleatët të paguajnë

Ashtu siç ishte programuar, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti për vizitë në Uashington ditën e sotme, ku për herë të parë u takua me presidentin e ri amerikan Donald Trump. Merkel në Shtëpinë e Bardhë u prit nga Trump, ndërsa liderët pasi shtrënguan duart dhe pozuan me buzëqeshje për kamera, […]

Trump pret Merkelin: Mbështes NATO-n, por aleatët të paguajnë kuotën
Bota

Trump pret Merkelin: Mbështes NATO-n, por aleatët të paguajnë kuotën

Ashtu siç ishte programuar, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti për vizitë në Uashington ditën e sotme, ku për herë të parë u takua me presidentin e ri amerikan Donald Trump. Merkel në Shtëpinë e Bardhë u prit nga Trump, ndërsa liderët pasi shtrënguan duart dhe pozuan me buzëqeshje për kamera, […]

Trump, në takim me Merkelin, thekson mbështetjen për NATO-n
Bota

Trump, në takim me Merkelin, thekson mbështetjen për NATO-n

Ashtu siç ishte programuar, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti për vizitë në Uashington ditën e sotme, ku për herë të parë u takua me presidentin e ri amerikan Donald Trump. Merkel në Shtëpinë e Bardhë u prit nga Trump, ndërsa liderët pasi shtrënguan duart dhe pozuan me buzëqeshje për kamera, […]

Trump pret kancelaren Merkel në Shtëpinë e Bardhë
Bota

Trump pret kancelaren Merkel në Shtëpinë e Bardhë

Ashtu siç ishte programuar, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti për vizitë në Uashington ditën e sotme, ku për herë të parë u takua me presidentin e ri amerikan Donald Trump. Merkel në Shtëpinë e Bardhë u prit nga Trump, ndërsa liderët pasi shtrënguan duart dhe pozuan me buzëqeshje për kamera, […]

Masakër në brigjet e Jemenit, 31 migrantë të vdekur nga sulmi ajror
Bota

Masakër në brigjet e Jemenit, 31 migrantë të vdekur nga sulmi ajror

Është të paktën 31 të vdekur bilanci i një bombardimi ajror që ka goditur një varkë që transportonte migrantë somalezë në Detin e Kuq përpara brigjeve të Jemenit. Sipas burimeve të OKB-së, mes viktimave figurojnë edhe fëmijë. Nuk është akoma e qartë se kush e ka bërë bombardimin. Burime lokale […]

Rreziku i WhatsApp dhe Telegram
Teknologji

Rreziku i WhatsApp dhe Telegram

Mjafton një foto për të hakeruar WhatsApp dhe Telegram, dy çatet popullore që së bashku kalojnë 1 miliardë përdorues. Virusi është i fshehur në brendësi të një fotoje, “të pafajshme nga pamja”. Në momentin që viktima klikon mbi foton e hakeruar mund ti japë akses të plotë të dhënave të […]

Avantazhet e ‘të majtës’
Ndryshe

Avantazhet e ‘të majtës’

Nëse një “djathtosh” nuk ka provuar kurrë të shkruajë, të përdorë një pirun apo qoftë edhe të hapë një derë me dorën e majtë nuk është në gjendje të kuptojë: jeta e mëngjarashëve, të detyruar të jetojnë në një botë të projektuar për njerëzit që punojnë me të djathtën, është […]