Day: March 22, 2017

Këto janë 5 hapa të thjeshtë për t’u ndier të lumtur
Lifestyle

Këto janë 5 hapa të thjeshtë për t’u ndier të lumtur

Kemi dëgjuar shpesh të thonë se lumturia është një zgjedhje e jona, por shumë prej nesh vazhdojnë të mos e kenë në jetën e tyre.Në këtë artikull do të gjeni një listë me 5 hapa të thjeshtë për të qenë të lumtur. Bëhet fjalë për disa gjëra që nuk ju […]

Teknologji

Anije kozmike alienësh? Jo! Vetëm një tren japonez… luksoz

Kur projektuesit e Ferrarit vendosin të krijojnë një tren, ky është edhe rezultati mahnitës. I quajtur treni Shiki-Shima në Japoni ai nuk ofron vetëm shpejtësi, por edhe luksin për të realizuar një udhëtim treditor në lindje të Japonisë në luks të pashembullt. Ky tren ka 10 lokomotiva, në të cilat […]

Laptopët bomba, rreziku i ri për sigurinë e fluturimeve
Teknologji

Laptopët bomba, rreziku i ri për sigurinë e fluturimeve

Ditën që u shpall vdekja e një ish-lideri të IRA-s, fushata terroriste e të cilit kishte tronditur Britaninë e Madhe për më shumë se dy dekada, erdhi një tjetër kujtues i kërcënimit që i zuri vendin. Martin McGuinness dhe republikanët ndjekës të tij mund të kenë hequr dorë nga dhuna […]

3 viktima nga sulmi në Londër, bota solidarizohet me Anglinë
Bota

3 viktima nga sulmi në Londër, bota solidarizohet me Anglinë

Miliona persona në mbarë botën janë lutur për Londrën, pas sulmit terrorist në Westminster. Nëpërmjet rrjeteve sociale ata kanë shprehur mbështetjen e tyre duke përdorur hashtagun “ne nuk jemi të frikësuar”. Deri më tani raportohet se 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të cilësuar si terrorist, 2 […]

4 viktima nga sulmi në Londër, bota solidarizohet me Anglinë
Bota

4 viktima nga sulmi në Londër, bota solidarizohet me Anglinë

Miliona persona në mbarë botën janë lutur për Londrën, pas sulmit terrorist në Westminster. Nëpërmjet rrjeteve sociale ata kanë shprehur mbështetjen e tyre duke përdorur hashtagun “ne nuk jemi të frikësuar”. Deri më tani raportohet se 4 persona kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të cilësuar si terrorist, 3 […]

2 viktima nga sulmi në Londër, bota solidarizohet me Anglinë
Bota

2 viktima nga sulmi në Londër, bota solidarizohet me Anglinë

Miliona persona në mbarë botën janë lutur për Londrën, pas sulmit terrorist në Westminster. Nëpërmjet rrjeteve sociale ata kanë shprehur mbështetjen e tyre duke përdorur hashtagun “ne nuk jemi të frikësuar”. Deri më tani raportohet se 2 persona kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të cilësuar si terrorist. Ndërsa […]

Sulmi në Londër, humb jetën një grua; dyshohet për akt terrorist
Bota

Sulmi në Londër, humb jetën një grua; dyshohet për akt terrorist

Një grua ka ndërruar jetë dhe një oficer police është qëlluar me thikë para parlamentit në Londër në ngjarjen e tmerrshme që ndodhi sot në Angli. Gruaja, e cila ndërroi jetë u përplas me makinë. Raportohet se autoritetet po e trajtojnë si një akt terrorist, derisa të bëhet zbardhja e […]