Day: March 23, 2017

15 SMS-të me të cilat ‘ndizni flakë’ partnerin…
Lifestyle

15 SMS-të me të cilat ‘ndizni flakë’ partnerin…

Një porosi SMS me përmbajtje seksi shpejt do të ndezë fantazinë e partnerit tuaj dhe do të lumturojë jetën tuaj seksuale. Obligimet e përditshme ju pengojnë që me partnerin tuaj të kaloni aq kohë sa dëshironi dhe aq sa keni nevojë. Për këtë shkak ndonjëherë vuan shpirti juaj, mirëpo nuk […]

Katër kompani të mëdha heqin reklamat nga Google
Teknologji

Katër kompani të mëdha heqin reklamat nga Google

Të paktën katër kompani të mëdha amerikane kanë tërhequr miliona dollarë të investuara në reklamimet në Google, për shkak të paraqitjes së reklamave të tyre në faqet me përmbajtje ekstremiste, transmeton kp. Gjiganti i telekomunikacionit AT&T dhe Verizon, kompania “Enterprise Rent-A-Car” dhe gjiganti farmaceutik GSK kanë tërhequr të gjitha reklamat, […]

Lifestyle

Tiparet fizike të femrave të cilave meshkujt nuk mund t’u rezistojnë

Një studim i ri ka zbuluar veçoritë kryesore të femrave, pas të cilave ‘çmenden’ meshkujt. Sipas një studimi të ‘Business Insider’, meshkujt janë krijuar për të shikuar për veçoritë kryesore te femrat. Ky studim më tej shton se këto tipare i bëjnë femrat më atraktikve për shkak se ato janë […]

I keni skuqur gabim vezët deri më sot
Lifestyle

I keni skuqur gabim vezët deri më sot

Një vezë e skuqur është gatimi më i thjeshtë që mund të bëhet, por ta bësh si duhet është më e vështirë sesa duket. T’i hedhësh pak vaj dhe ta kthesh nga ana tjetër pasi të jetë skuqur njëra anë, do të thotë ta skuqësh gabim vezën. Që ta bësh […]

Poroshenko akuzon Rusinë për vrasjen e politikanit rus   
Bota

Poroshenko akuzon Rusinë për vrasjen e politikanit rus  

  Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se vrasja e një ish-ligjvënësi rus në Kiev është “akt i terrorizmit shtetëror” nga Rusia. Poroshenko e bëri këtë deklaratë në Facebook dhe Twitter disa orë pasi Denis Voronenkov, u cili është zhvendosur në Ukrainë vitin e kaluar dhe ka kritikuar Qeverinë ruse, […]

Sulmi në Londër, identifikohet autori; i njohur për policinë
Bota

Sulmi në Londër, identifikohet autori; i njohur për policinë

Mediat angleze, duke iu referuar Scotland Yard, raportojnë se është identifikuar atentatori që kreu sulmin në Parlametin e Londrës, ku mbetën të vrarë 3 persona. Ai quhet Khalid Masood, 52 vjeç, asnjëherë i përfshirë në hetime për terrorizëm. Njihej nga policia në të kaluarën vetëm për një rast, kur u […]

Belgjikë, tenton të hyjë më makinë në pedonale, arrestohet
Bota

Belgjikë, tenton të hyjë më makinë në pedonale, arrestohet

Një person i veshur me kamuflazh është arrestuar nga policia në Belgjikë, pasi tentoi të futej me shpejtësi me makinë në një rrugë këmbësorësh. Ngjarja e rëndë ndodhi në një rrugë shumë të populluar në qytetin Antwerp, ku një person identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, tentoi të […]

Kiev, vritet në një atentat ish-deputeti rus, armik i Putinit
Bota

Kiev, vritet në një atentat ish-deputeti rus, armik i Putinit

Ish-deputeti rus, Denis Voronenkov është vrarë me armë zjarri pranë një hoteli në qendër të Kievit. Voronenkov në dhjetorin e shkuar kishte lënë Rusinë për të shkuar në Ukrainë, pasi ishte akuzuar për korrupsion nga autoritetet moskovite. Pasi ishte stabilizuar në Kiev, kishte kritikuar ashpër Rusinë dhe kishte dëshmuar në […]

Sulmi në Londër, ISIS merr përsipër atentatin
Bota

Sulmi në Londër, ISIS merr përsipër atentatin

ISIS ka marrë përsipër sulmin në Londër një ditë më parë, që i mori jetën 3 personave dhe shkaktoi plagosjen e dhjetëra të tjerëve. Lajmi është bërë i ditur nga Site, që citon “Amaq News Agency”, organ i propagandës së Shtetit Islamik, që ia atribuon atentatin një “ushtari të Kalifatit”. […]

Thinjat, përse na trembin gjithmonë?
Ndryshe

Thinjat, përse na trembin gjithmonë?

Me kalimin e viteve flokët humbasin ngjyrën e tyre natyrale dhe fillojnë e dalin thinjat. Nëse kjo ide na tmerron, duhet të dimë që ky është një fenomen me të cilin do të përballemi të gjithë, kush më herët e kush më vonë. Një nga pyetjet më të shpeshta është […]