Day: March 26, 2017

Lifestyle

Kjo është pa diskutim gjyshja më e bukur dhe më seksi në botë…

Ju prezantojmë me atë që ndoshta është gjyshja më e pashme në rruzullin tokësor. Po flasim për “blogeren” 47-vjeçare Zaklina, e cila kohët e fundit është bërë shumë e famshme nëpër rrjetet sociale. Gjyshja nga Serbia poston rregullisht foto të vetes me rroba të ndryshma, që më pas vlerësohen nga […]

Protesta e kurdëve në Zvicër, Turqia thërret ambasadorin zviceran
Bota

Protesta e kurdëve në Zvicër, Turqia thërret ambasadorin zviceran

Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë ka thërritur sot ambasadorin e Zvicrës në Ankara, Walter Haffner për të kërkuar sqarime mbi protestën e zhvilluar në Bernë kundër presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Një grup kurdësh kanë protestuar në Zvicër kundër Erdogan dhe masave të tij për të rritur pushtetin […]

Roli i Soros ngjall polemika në Europën qendrore dhe lindore
Bota

Roli i Soros ngjall polemika në Europën qendrore dhe lindore

Udhëheqës të ndryshëm politikë në Evropën qendrore dhe lindore po dënojnë filantropin liberal George Soros. Disa veprimtarë kundër Sorosit në këto vende thonë se e kanë marrë frymëzimin edhe nga Shtetet e Bashkuara, veçanërisht nga disa media të djathta amerikane, që e shohin filantropin si një figurë të urryer liberale. […]

Rusi, arrestohet lideri opozitar Navalny gjatë protestës
Bota

Rusi, arrestohet lideri opozitar Navalny gjatë protestës

Politikani opozitar rus, Aleksei Navalny, është arrestuar sot nga policia në pjesën qendrore të Moskës, në një tubim që ai e kishte thirrur për të protestuar kundër korrupsionit. Roman Ruibanov, drejtor i fondacionit antikorrupsion të Navalnyt, në rrjetin Twitter ka konfirmuar se lideri opozitar ishte arrestuar dhe ka postuar video […]

Rusi, policia e arrestoi liderin opozitar Navalny gjatë protestës
Bota

Rusi, policia e arrestoi liderin opozitar Navalny gjatë protestës

Politikani opozitar rus, Aleksei Navalny, është arrestuar sot nga policia në pjesën qendrore të Moskës, në një tubim që ai e kishte thirrur për të protestuar kundër korrupsionit. Roman Ruibanov, drejtor i fondacionit antikorrupsion të Navalnyt, në rrjetin Twitter ka konfirmuar se lideri opozitar ishte arrestuar dhe ka postuar video […]

SHBA, të shtëna në klubin e natës,1 i vdekur dhe 15 të plagosur
Bota

SHBA, të shtëna në klubin e natës,1 i vdekur dhe 15 të plagosur

Një i vdekur dhe trembëdhjetë të plagosur është bilanci i një sulmi të armatosur në Ohio të SHBA-së. Ngjarja është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele. Ende nuk është e qartë se çfarë i nxiti të shtënat brenda klubit “Cameo” rreth orës 1:30 të mëngjesit, […]

SHBA, të shtëna në klubin e natës,1 vdekur dhe 15 të plagosur
Bota

SHBA, të shtëna në klubin e natës,1 vdekur dhe 15 të plagosur

Një i vdekur dhe trembëdhjetë të plagosur është bilanci i një sulmi të armatosur në Ohio të SHBA-së. Ngjarja është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele. Ende nuk është e qartë se çfarë i nxiti të shtënat brenda klubit “Cameo” rreth orës 1:30 të mëngjesit, […]