Day: March 28, 2017

Qeveria turke “ka spiunuar” kundërshtarët e saj në Gjermani
Bota

Qeveria turke “ka spiunuar” kundërshtarët e saj në Gjermani

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas De Maiziere, tha se Turqia nuk do të lejohet t’i spiunojë turqit që jetojnë në Gjermani. Sipas disa raporteve, shërbimi turk i inteligjencës i ka dorëzuar shërbimit homolog gjerman një listë të njerëzve që dyshohet se mbështesin një lëvizje kundër presidentit turk, Recep Tayyip […]

Prindërit nuk e duan partneren tuaj, ja si të veproni…
Lifestyle

Prindërit nuk e duan partneren tuaj, ja si të veproni…

Ju jeni shumë e lumtur kur keni një partner, por ndonjëherë janë familjarët ata që e shkatërrojnë këtë lumturi. Janë pikërisht prindërit ata që nuk pëlqejnë zgjedhjet e fëmijëve të tyre, por ju mos bëni direkt zgjedhjen, flisni me ta për të kuptuar çfarë është e mirë dhe çfarë jo. […]

Lifestyle

Jo vetëm Tirana i ka luksoz… ja 21 lokalet me pamjen më të bukur

Shqiptarët shquhen për dëshirën e tyre të madhe për të ndejtur në lokale, më tepër nëpër kafene dhe bare, sa që në Tiranë por edhe në shumë qytete të tjera të shqipërisë syri të dhikon locale vërtetë fantastike. Shumë prej tyre të ndërtuara në vitet e fundit janë areduar në […]

Presidenti Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv për mjedisin
Bota

Presidenti Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv për mjedisin

Presidenti Donald Trump nënshkroi të martën pasdite një urdhër ekzekutiv për mjedisin, që ndryshon rregulloret për mjedisin të nënshkruara gjatë administratës së ish presidentit Obama. Ky hap po e rindez debatin dy partiak lidhur me ndikimin e aktivitetit njerëzor tek klima në Tokë, dhe shton shqetësimin për prishjen e një […]

Çfarë duhet të keni parasysh para se të bashkëjetoni
Lifestyle

Çfarë duhet të keni parasysh para se të bashkëjetoni

Për ty si femër, jemi të sigurtë, do të jetë më e lehtë. Por partneri, si do ta presë ai? Duhet të kesh parasysh se pas bashkëjetesës… Marrëdhënia juaj do ndryshojë Bashkëjetesa është si të shohësh programin tënd të preferuar, por po ta lësh aty për 24 orë, 7 ditë […]

Lifestyle

Vajza që ka vizituar çdo vend të botës, ja si i siguroi paratë

Është ëndrra e të gjithëve për të udhëtuar rreth botës dhe të paguhesh për ta bërë këtë. Tingëllon e çuditshme, por në fakt 27-vjeçarja Cassie De Pecol e ka bërë realitet. Cassie ka arritur të vizitojë 196 vende në të gjithë botë dhe kjo aventurë e saj është mbyllur në […]

Lifestyle

Do ngeleni pa mend! Brenda shtëpisë luksoze të aktores shqiptare

Ata janë një çift të cilët kanë vetëm pak kohë që janë lidhur në martesë duke shkaktuar mjaft bujë. Bëhet fjalë për çiftin e aktorëve Almeda Abazi dhe Tolgahan. Pasi kanë përfunduar muajin e mjaltit ata janë zhvendosur në shtëpinë e tyre, e cila është mjaft luksoze. Shikoni përmes këtyre fotove […]

Cikloni i fuqishëm godet Australinë
Bota

Cikloni i fuqishëm godet Australinë

Një superciklon ka goditur Australinë, duke shkaktuar dëme të mëdha. Raportohet se ky është një ciklon i kategorisë së katërt dhe është përplasur në brigjet veri-lindore të Australisë duke sjellë erëra me shpejtësi 263 kilometra në orë. Si pasojë e stuhisë janë evakuuar 25 mijë persona, mijëra shtëpi kanë mbetur […]

Çfarë të hani për ngritje të humorit
Ndryshe

Çfarë të hani për ngritje të humorit

Askush nuk mund ta mohojë ndjesinë e kënaqësisë që të jep një akullore apo një çokollatë. Dhe në fakt ka prova shkencore se disa ushqime të caktuara të bëjnë më të lumtur. Më poshtë do ju tregojmë disa nga ushqimet që ngrenë humorin sipas Zoe Bingley-Pullin dhe fatmirësisht, shumë prej […]