Day: March 30, 2017

Çfarë femre jeni sipas muajit tuaj të lindjes
Lifestyle

Çfarë femre jeni sipas muajit tuaj të lindjes

Janar Femrat e lindura në muajin janar janë shumë ambicioze, por më tepër serioze dhe konservatore. Femrat e lindura në këtë muaj  priren të jenë shumë kritike, si dhe nuk duan të flasin për ndjenjat e tyre. Ato lejojnë tu afrohen vetëm njerëzve që janë në të njëjtin nivel intelektual me to dhe që ndajnë […]

Mesazhi i Google kur e teproni me pornografinë…
Teknologji

Mesazhi i Google kur e teproni me pornografinë…

Google ka një mënyrë krejt origjinale për të vënë në dukje kur teprohet me diçka, aq më tepër kur bëhet fjalë për pornografinë. Dikush, diku ka vënë re se motori i kërkimit ka një gjuhë të koduar për të të vënë në dijeni të asaj që po bën në shfletuesin […]

Demokratët kërkojnë hetim për biznesin e Trumpit në Azerbajxhan
Bota

Demokratët kërkojnë hetim për biznesin e Trumpit në Azerbajxhan

Një grup senatorësh të njohur demokratë në Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar që Departamenti i thesarit dhe Zyra e prokurorit të përgjithshëm, të zhvillojnë hetime për dyshimet lidhur me biznesin e presidentit, Donald Trump, në Azerbajxhan, duke thënë se ndoshta i ka shkelur sanksionet amerikane kundër Iranit. Dianne Feinstein, Ben […]

Lifestyle

Maldive: Ja përse ky vend është parajsa në tokë

Mund të thuhet me plot gojën se Maldivet janë parajsa e pushuesve. Nëse doni të kaloni pushimet e jetës, duhet të bëni një prenotim për aty. Ccmimet për në suitat më të bukura nisin nga 900 dollarë nata e deri në 46 mijë dollarë për natë. Source: Lifestyle

Lifestyle

Nga pasanik në leckaman: Milioneri dhuron gjithë pasurinë

Njihuni me biznesmenin milioner, që e ka dhuruar të gjithë pasurinë e tij për të përmirësuar jetët e të tjerëve. Gjithçka ndodhi pasi aksidentin me Ferrari-n që sapo e kishte blerë, për pak i kushtoi jetën. Mazzi Dumato, 38 vjeç, vendosi të heqë dorë nga luksi i pakuptimtë dhe të […]

Pse njerëzit më të gjatë nuk janë edhe më jetëgjatët?
Ndryshe

Pse njerëzit më të gjatë nuk janë edhe më jetëgjatët?

Mamiferët më të mëdhenj në përgjithësi jetojnë më gjatë se ata me përmasa më të vogla. Por për njerëzit më të gjatë duket se vlen rregulli i kundërt. Një elefant jeton mesatarisht nga 40-75 vjeç, balenat mund të arrijnë 110 vjeç, ndërsa një mi rrallë i kalon 12 muaj jetë; […]

5 mënyra për të zbuluar se çfarë tip udhëtari jeni
Ndryshe

5 mënyra për të zbuluar se çfarë tip udhëtari jeni

Ka nga ata që dëshirojnë të udhëtojnë vetëm, por edhe nga ata që dëshirojnë të udhëtojnë në shoqërinë e miqve. Pastaj, ka edhe të tjerë që dëshirojnë të provojnë gjithmonë emocione të reja dhe nga ata që dëshirojnë të jenë të qetë. Megjithatë, të gjithë dëshirojnë të njëjtën gjë: një […]

Lifestyle

WO: Riviera mahnitëse shqiptare, sidomos ky resort të befason

Kur duhen edhe disa javë që të nisë sezoni turistik, faqja “Weekly Observer” shkruan se Riviera Shqiptare ofron një bukuri mahnitëse. Sipas saj, Shqipëria nuk është në krye të destinacioneve turistike, prandaj mbetet një sekret i ruajtur mirë. Gazetari Chris Blagden citon “The Guardian”, që shkruan se Shqipëria mund të […]

Teksas, 13 të vdekur pas përplasjes së autobusit me kamionin
Bota

Teksas, 13 të vdekur pas përplasjes së autobusit me kamionin

Tragjedi në Teksas të SHBA-ve, ku një autobus i vogël, që transportonte disa besimtarë të një kishe, është përplasur me një kamion, duke shkaktuar vdekjen e 13 personave dhe dy të plagosur. Aksidenti i tmerrshëm ka ndodhur në një rrugë me dy korsi, në jug-perëndim të vendit, në kontenë e […]