Day: September 5, 2017

Lifestyle

Si mashtrojnë femrat me fotot… Realiteti kundrejt “Instagram”-it

Shumë femra duhet të jenë të vetëdijshme se jo të gjitha fotot e vajzave me bikini në “Instagram” janë reale, ndërsa shumë prej tyre bëhen keq pasi nuk kanë linja perfekte. Për këtë arsye, themeluesja e “Moana Bikini”, Karina Irby vendosi të zbulojë realitetin që fshihet pas shumë fotove në […]

Ja 5 zakone të femrave që meshkujt i urrejnë
Lifestyle

Ja 5 zakone të femrave që meshkujt i urrejnë

Ka disa zakone të femrave para të cilave meshkujt dorëzohen. Jeni kuriozë të dini se cilat janë ato? Hidhini një sy… 1. Kur ju vendosni flokët tuaja në gjoksin e tij Meshkujt adhurojnë t’ju ledhatojnë flokët teksa jeni mbështetur tek kraharori i tyre. Kjo u jep atyre ndjenjën e sigurisë, […]

SHBA, fund programit që mbron emigrantët e rinj nga depërtimi
Bota

SHBA, fund programit që mbron emigrantët e rinj nga depërtimi

Administrata e Presidentit Trump njoftoi se do t’i japë fund një programi që mbron imigrantët e rinj nga deportimi. Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions e bëri njoftimin sot duke e quajtur programin e njohur si DACA një “ushtrim antikushtetues të autoritetit nga dega ekzekutive”. Programi DACA i miratuar nga administrata […]

Rusi, 15-vjeçari plagos 4 persona në shkollë
Bota

Rusi, 15-vjeçari plagos 4 persona në shkollë

Katër vetë, një mësuese dhe tre nxënës, janë dërguar në spital pas të shtënave të një 15 vjeçari me një pushkë ajrore dhe hedhjes së një granate dore tymosëse, në një shkollë në pjesën verilindore nga Moska. Zyra e prokurorit për rajonin e Moskës ka njoftuar se nxënësi i klasës […]

Putin: Mund të ketë reduktim të diplomatëve amerikanë
Bota

Putin: Mund të ketë reduktim të diplomatëve amerikanë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se rezervohet e drejta për të kërkuar reduktime të reja në personelin diplomatik amerikan në Rusi. Duke folur para reporterëve në samitin e vendeve anëtare të grupit BRICS në Kinë, zoti Putin tha sot se Moska do të “pres se si do të zhvillohet […]

Roboti “vetëvritet”…nga mërzia
Teknologji

Roboti “vetëvritet”…nga mërzia

Kur e punësuan, drejtuesit dhe administratorët e qendroës tregtare deklaruan se ai do të ishte një rojtar më i mirë se ata prej “kocke e mishi”, pikërisht sepse nuk do të mërzitej në vend-rojen e tij. Por roboti Knightscope K5, i vendosur në një qendër të famshme tregtare në Uashington […]

Uragani “Irma” drejt Karaibeve, Florida në gjendje emergjence
Bota

Uragani “Irma” drejt Karaibeve, Florida në gjendje emergjence

Uragani “Irma”, është kthyer në kategorinë 4, ka frikësuar SHBA-të, aq sa guvernatori i Floridas, Rick Scott, ka kërkuar shpalljen e gjendjes së emergjencës. Edhe pse akoma nuk është e sigurt nëse “Irma” do të përplaset në brigjet e “Sunshine State”, ekziston rreziku i përmbytjeve dhe pasojave të mëdha si […]

10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë
Ndryshe

10 gjëra që në makinë nuk duhet të mungojnë

Mirëmbajtja e zakonshme ose menaxhimi i emergjencave kur jemi në drejtimin e një mjeti është i nevojshëm. Nëse gjendeni gati, ju ndihmon për të larguar stresin. Ja pajisjet që duhen të mbahen në dorë. Një palë, të tilla në fakt janë të detyrueshme… Jeleku reflektues Vazhdojmë me ato që nuk […]

Seksi? Gjithnjë në maksimum, edhe pas kthimit nga pushimet
Ndryshe

Seksi? Gjithnjë në maksimum, edhe pas kthimit nga pushimet

Strategjitë e nxehta për të mbajtur mes mureve të shtëpisë pasionin edhe kur je larg saj Keni qenë me pushime, në vende të reja dhe të lodhshme dhe duke pasur një mijë përvoja të ndryshme. Si t’ia bëjmë tani që jemi kthyer në përditshmëri, për të mbajtur fantazinë dhe pasionin […]