Day: September 8, 2017

Ky test do t’ju habisë, cilën figurë dalloni të parën?!
Lifestyle

Ky test do t’ju habisë, cilën figurë dalloni të parën?!

E dini se frika, dhimbja, qëllimet dhe të gjitha elementet e tjera të personalitetit tuaj nganjëherë tek ju krijojnë reaksione impulsive për të cilat edhe vetë çuditeni?! Ky test tregon shumë për frikën tuaj dhe vetitë e tjera që mban personaliteti dhe karakteri juaj dhe kjo fshihet tek imazhi i […]

Irma bie në kategorinë 4, por mbetet “tejet e rrezikshme”
Bota

Irma bie në kategorinë 4, por mbetet “tejet e rrezikshme”

Qendra Kombëtare e Uraganëve njoftoi se Irma “po lëviz përmes pjesës juglindore të Bahamasit si një stuhi jashtëzakonisht e rrezikshme e kategorisë 4″. Të premten herët në mëngjes, fuqia e stuhisë u ul në 4 prej kategorisë 5. Parashikuesit e motit thonë “se luhatjet në intensitet janë të mundshme gjatë […]

9 gjëra që femrat bëjnë, pas të cilave meshkujt çmenden
Lifestyle

9 gjëra që femrat bëjnë, pas të cilave meshkujt çmenden

Të gjithë e dinë se një nga gjërat më të mira që mund të bëni për ta çmendur atë totalisht është t’i tregoni asetet tuaja, por kur bëhët fjalë për veprimet (ndonjëherë të pavetëdijshme) që ju bëni pas së cilave ai nuk reziston dot? Ja 9 prej tyre. Luani me […]

Izrael, gruaja e Netanjahut dyshohet për mashtrim me fondet
Bota

Izrael, gruaja e Netanjahut dyshohet për mashtrim me fondet

Prokurori i Përgjithshëm i Izraelit, Avichai Mendelblit, ka njoftuar formalisht që Sarah Netanyahu, bashkëshortja e kryeministrit, do të procedohet penalisht pasi dyshohet për mashtrim në përdorimin e fondeve publike për rreth 400 mijë shekel (më shumë se 90 mijë euro). Gruaja e Netanjahut, duhet të dëgjohet tashmë nga Prokurori për […]

Emigrantët, fshehur në tren mallrash drejt Gjermanisë
Bota

Emigrantët, fshehur në tren mallrash drejt Gjermanisë

Stacioni i trenit i Rosenheim. Polica ndalon këtu jashtë planit një tren mallrash nga Italia. Që nga ora katër e mëngjesit policia gjermane është në kërkim të emigrantëve ilegalë. Për shkak se trenat e udhëtarëve po kontrollohen gjithnjë e më shumë,  tani refugjatët mundohen të hyjnë në Gjermani me trenat […]

RED tregon sesi do të realizojë telefonin holografik
Teknologji

RED tregon sesi do të realizojë telefonin holografik

Pak muaj më parë, RED kompania e prodhimit të aparateve fotografikë dhe kamerave me rezolucion të lartë bëri njoftimin surprizë se ishte duke punuar për prodhimin e një telefoni inteligjent dhe surpriza më e madhe ishte se pajisja do të mbërrinte me një ekran holografik. Ajo që RED nuk sqaroi […]

10 mënyra për të ndryshuar imazhin tuaj
Ndryshe

10 mënyra për të ndryshuar imazhin tuaj

Një vështrim i ri për të tërhequr të gjithë bukurinë tonë pa ndryshuar atë që jemi. Ja ç’duhet bërë Shtatori, për shumë nga ne është fillimi i vitit. Pushimet tashmë kanë mbaruar, bëhet fjalë për t’u kthyer në jetën e përditshme të rinovuar, brenda dhe jashtë. Të përmirësojmë imazhin që […]

Uragani “Irma” po i drejtohet Majemit, të paktën 13 të vdekur
Bota

Uragani “Irma” po i drejtohet Majemit, të paktën 13 të vdekur

Uragani “Irma” po drejtohet në Florida me efekte “më të rënda nga ç’ishte parashikuar”. Është kjo ajo që pohon guvernatori Rick Scott, duke saktësuar se “do të jetë më i rrezikshëm se Andrew, uragani më shkatërrues në historinë e këtij shteti”. Ndërkohë ka shkuar në 13 të vdekur bilanci i […]

Dashuria, pse femrat “Alfa” e kanë të vështirë të gjejnë një partner
Ndryshe

Dashuria, pse femrat “Alfa” e kanë të vështirë të gjejnë një partner

Brilante, të arsimuara dhe të suksesshme, por shpesh janë pak të dëshiruara në jetë dhe në punë Janë të pavarura, të vendosura dhe të suksesshme. Gjithashtu edhe të bukura, në formë dhe fitojnë shumë. Janë të ashtuquajturat gra “Alfa” (klasi i parë), udhëheqëset e Mijëvjeçarit të Tretë, vajzat ose (ish-vajzat) […]

Tërmet i fuqishëm në Meksikë, të paktën 32 të vdekur
Bota

Tërmet i fuqishëm në Meksikë, të paktën 32 të vdekur

Një tërmet i fortë me magnitudë 8.1 me një thellësi prej 33 km ka goditur brigjet perëndimore të Meksikës në kufi me Guatemalën. Pas lëkundjeve sizmike, të konsideruara më të fortat pas tërmetit shkatërrues të vitit 1985, është dhënë alarmi për tsunami (ka pasur valë deri në 1 metër). Deri […]