Day: September 10, 2017

Ish-presidenti i Gjerorgjisë nuk lejohet të hyjë në Ukrainë
Bota

Ish-presidenti i Gjerorgjisë nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, i cili më vonë u bë edhe guvernator i rajonit Odesa në Ukrainë, po përpiqet të kthehet në Ukrainë për ta kundërshtuar vendimin për tërheqjen e shtetësisë së tij ukrainase. Pas disa orëve të pritjes në një tren nga Polonia për në Ukrainë, Saakashvili vendosi […]

Papa përplas kokën në makinë dhe gjakoset në fytyrë (Foto)
Bota

Papa përplas kokën në makinë dhe gjakoset në fytyrë (Foto)

Papa Françesku ka pësuar një lëndim në fytyrë, pasi përplasi kokën në makinën e tij personale, kur kjo e fundit ka frenuar në mënyrë të papritur për turmën që e përshëndeste e entuziazmuar. Nga fotot që mbërrijnë nga Kartagjena, ku ndodhet për vizitë në Kolumbi, Bergolio duket se ka një […]

Meksikë, shkon në 90 persona bilanci i viktimave nga tërmeti
Bota

Meksikë, shkon në 90 persona bilanci i viktimave nga tërmeti

Ka shkuar në të paktën 90 të vdekur bilanci i viktimave pas tërmetit të fortë me magnitudë 8.2, i cili të premten tronditi Meksikën. “Janë 71 të vdekur vetëm në Oaksaka”, – ka deklaruar Jezus Gonzales, zëdhënës i autoriteteve të mbrojtjes civile shtetërore, i cituar nga mediar ndërkombëtare. Të paktën […]

Tre të vdekur nga uragani “Irma” në Florida: Trump: Zoti na bekoftë
Bota

Tre të vdekur nga uragani “Irma” në Florida: Trump: Zoti na bekoftë

Uragani “Irma”, pasi ka goditur ashpër Kubën dhe është forcua duke u kthyer në kategorinë numër 4, ka mbërritur në zonën ekstreme të jugut në Florida. Për momentin janë regjistruar tre viktima. Një burrë, në kontenë e Monroes, ka vdekur pasi ka humbur kontrollin e traktorit që po drejtonte në […]

Francë, vret gruan dhe 2 fëmijët në stacion; pastaj vetëvritet
Bota

Francë, vret gruan dhe 2 fëmijët në stacion; pastaj vetëvritet

Katër persona, mes të cilëve një grua dhe dy fëmijët e saj, 3 dhe 5 vjeç, janë vrarë në stacionin hekurudhor të Nionit në Francë. Sipas shtypit francez, mësohet se gruaja me fëmijët janë qëlluar me armë zjarri nga bashkëshorti dhe babai i fëmijëve, një funksionar i policisë në Prefekturën […]

Vriten 4 persona në Francë, mes tyre edhe 2 fëmijë
Bota

Vriten 4 persona në Francë, mes tyre edhe 2 fëmijë

Katër persona, mes të cilëve një grua dhe dy fëmijët e saj, 3 dhe 5 vjeç, janë vrarë në stacionin hekurudhor të Nionit në Francë. Sipas shtypit francez, mësohet se të katërt janë sulmuar me armë zjarri nga dy persona. Njëri nga këta është vetëvrarë më pas, ndërsa tjetri është […]

Përmbytje në Itali, 7 të vdekur dhe 1 i zhdukur
Bota

Përmbytje në Itali, 7 të vdekur dhe 1 i zhdukur

Bilanc lufte në Itali për shkak të motit të keq. Si pasojë e përmbytjeve në Livorno raportohet për të paktën 7 viktima dhe një i zhdukur. Në mesin e të vdekurve ndodhet edhe një djalë 4 vjeç, i cili thuhet se ka vdekur në një podrum së bashku me prindërit […]

Lifestyle

Vajza e mençur… bën pushime luksoze me 100 paund në javë

Bridie Wilkins është vetëm 23 vjeçe dhe një kritike e njohur e modës në Londër. E reja simpatike ka përfunduar në faqet e para të mediave rozë, pikërisht për aventurën e saj verore, duke vizituar disa prej resorteve më në zë, në destinacione të famshme turistike, në botë. Wilkins tregon […]