Day: September 20, 2017

Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit e tërmetit në Meksikë
Bota

Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit e tërmetit në Meksikë

Forcat e shpëtimin po kërkojnë të mbijetuarit nga tërmeti i fuqishëm në Meksiko Citi, që vrau më shumë se 200 persona. Zjarrfikësit, policia, ushtarët dhe vullnetarët ende po kërkojnë në rrënojat e 40 ndërtesave që janë shkatërruar në kryeqytetin Meksikan. Kryetari i Meksiko City-t, Miguel Ancer Mancera, ka thënë se […]

Lifestyle

Vila e Pablo Escobarit kthehet në resort me 5 yje

Kompania mediatike Netflix pas realizimit të serialit Narcos mbi jetën e Pablo Escobarit ka marrë kërcënime nga vëllai i ish-kreut të kartelit të drogës. Vëllai i Pablo Escobarit ka kërcënuar Netflix me një mesazh të frikshëm, ku kërkon 1 bilion dollarë  nga kompania, si dhe ju sugjeron të aktivizojnë rojet […]

Referendumi, bastisje dhe arrestime në qeverinë lokale në Katalonjë
Bota

Referendumi, bastisje dhe arrestime në qeverinë lokale në Katalonjë

Policia spanjolle ka bastisur zyrat e qeverisë katalanase në Barcelonë pas tensionit me Madridin zyrtar mbi referendumin për pavarësinë, i pezulluar nga Gjykata Kushtetuese. Operacioni është kryer në departamentin e Ekonomisë, atë të Jashtëm dhe të Punëve dhe Çështjve Sociale. Policia ka arrestuar 12 persona mes të cilëve Josep Maria […]

Londër, tre arrestime të tjera për atentatin në metro
Bota

Londër, tre arrestime të tjera për atentatin në metro

Policia britanike ka arrestuar tre vetë në Uelsin jugor lidhur me sulmin me bombë në trenin përplotë me udhëtarë në pjesën perëndimore të Londrës. Aktualisht, gjithsej 5 vetë tash po merren në pytje nga detektivët për këtë sulm, nga i cili ishin plagosur 30 vetë, raporton agjencia Reuters. Një person […]

Londër, dy arrestime të tjera për atentatin në metro
Bota

Londër, dy arrestime të tjera për atentatin në metro

Policia britanike ka arrestuar dy persona në kuadër të hetimeve mbi atentatin n Parsons Green, në stacionin e metrosë së Londrës. Ka shkuar kështu në 5 numri i personave të dyshuar në lidhje me sulmin, i cili dyshohet të jetë terrorist. Burime policore britanike, bëjnë të ditur se në pranga […]

Horoskopi, një pije për çdo shenjë të zodiakut
Ndryshe

Horoskopi, një pije për çdo shenjë të zodiakut

Zbuloni pijen më të përshtatshme për shenjën tuaj të zodiakut, për një dolli…siç dhe yjet rekomandojnë Për të hequr stresin e jetës së përditshme, shpesh gjithçka që duhet është një mbrëmje me miqtë, duke dëgjuar pak muzikë dhe duke pasur një koktej të mirë. Bartësit pëlqejnë përzierjen e përbërësve alkoolikë […]

Horoskopi, një koktej për çdo shenjë të zodiakut
Ndryshe

Horoskopi, një koktej për çdo shenjë të zodiakut

Zbuloni pijen më të përshtatshme për shenjën tuaj të zodiakut, për një dolli…siç dhe yjet rekomandojnë Për të hequr stresin e jetës së përditshme, shpesh gjithçka që duhet është një mbrëmje me miqtë, duke dëgjuar pak muzikë dhe duke pasur një koktej të mirë. Bartësit pëlqejnë përzierjen e përbërësve alkoolikë […]

“Look”-u i shtëpiakeve, si të shmangni pamjen jo të këndshme
Ndryshe

“Look”-u i shtëpiakeve, si të shmangni pamjen jo të këndshme

Është e vërtetë se rehatia është e shenjtë, por kur rrezikon të bëhet qesharake, është e nevojshme ta parandaloni. Zbuloni se si ta bëni atë Sa bukur të hysh në shtëpi pas një dite pune: më në fund të lirë nga këpucët e parehatshme, xhinset tepër të shtrënguara dhe ndoshta […]

Netanyahu: Nuk do të lejohet që Irani të ketë baza në Siri
Bota

Netanyahu: Nuk do të lejohet që Irani të ketë baza në Siri

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se nuk do të lejoj që Irani të ndërtoj baza ushtarake në Siri dhe ka kërkuar ndryshime në marrëveshjen atomike me Iranin, gjatë fjalimit të tij të djeshëm në Asamblenë e përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Milicitë iraniane dhe këshilltarët ushtarakë nga Irani kanë […]