Day: September 22, 2017

Teknologji

Kinezët ndërtojnë autostradën më të bukur në botë

Autostrada e “më e bukur e botes” është hapur për qarkullim në provincën Hunan të Kinës. Autostrada e re ndikon shumë në turizmin kinez duke lidhur zonën urbane me masivin malor Tjenanmen, ku është inspiruar edhe filmi hollivudian “AVATAR”. Kjo rrugë tashmë ka bërë xhiron e botës pasi po konsiderohet si autostrada më e bukur […]

Lifestyle

Çifi ndërton një shtëpi spektakolare… në pemë

Një çift britanik ka ndërtuar një shtëpi “luksoze” sipër mbi në pemë. Shtëpia e cila është një vilë e vërtetë, ka katër dhoma gjumi, një kuzhinë funksionale dhe një ballkon. Çifti ka përdorur një fantazi dhe kreativitet të paparë në këtë banesë origjinale, sa që aty çdo gjë duket si një […]

Lifestyle

Brenda shtëpisë ultra-luksoze 25 mln dollarëshe të Mayweather

Fitoi mbi 250 milionë dollarë pas triumfit ndaj yllit të UFC, Conor McGregor dhe tashmë Floyd Mayweather i ka bërë një “dhuratë” vetes. Për shumë persona, një shtëpi në Las Vegas dhe Miami do të ishte një sukses, por Mayweather nuk është si shumica e njerëzve dhe nuk është mjaftuar […]

Lifestyle

Majlinda Bregun zbulon një sekret mes e saj dhe vajzës simpatike…

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, së fundmi është tejet aktive në rrjete sociale. Ajo ka postuar një fotografi në Instagram, ku duket me vajzën e saj Kejda. Kejda ka pak ditë që është larguar nga Shqipëria. Mesa duket vajza e saj studion jashtë Shqipërisë dhe , ish- deputetja është bërë […]

Trump: Kim Jong-un është i çmendur, do të vihet në provë!
Bota

Trump: Kim Jong-un është i çmendur, do të vihet në provë!

Vazhdojnë deklaratat luftënxitëse, fyerjet dhe kërcënimet mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij koreano-verior, Kim Jong-un. I fundit ka reaguar shefi i Shtëpisë së Bardhë, në përgjigje të diktatorit, i cili e kishte cilësuar “një të çmendur”. Trump shkruan në “Tëitter” që “Kim Jong-un është realisht një i çmendur, të […]