Day: September 26, 2017

5 udhëtime anti-stres, që mund t’i bëni me miqtë
Ndryshe

5 udhëtime anti-stres, që mund t’i bëni me miqtë

Disa ditë punë dhe tashmë rreziku i stresit dhe ndjeni se stresi po ju kthehet… Zgjidhja është me një fjalë: ekuilibri. Sekreti është të balancojmë momentet e punës, ku kërkohet përpjekja maksimale me pushime relaksuese, në të cilat çlodhni mendjen dhe mbusheni me energji pozitive. Nuk është momenti për ta […]

Vriten tre izraelitë nga një sulm me armë zjarri
Bota

Vriten tre izraelitë nga një sulm me armë zjarri

Një palestinez ka hapur zjarr në drejtim të paramilitarëve izraelitë, duke vrarë tre persona dhe plagosur një tjetër, ka thënë policia. Zëdhënësja e policisë, Luba Samri, ka thënë se sulmuesi ishte palestinez 37 vjeçar që kishte sulmuar në hyrje të derës së pasme të West Bankës, duke u fshehur në […]

Disa rregulla të arta për të njohur meshkujt që duhen shmangur
Ndryshe

Disa rregulla të arta për të njohur meshkujt që duhen shmangur

Je specializuar për të bërë zgjedhjen e gabuar?  Mos kini frikë, para se të zhytesh në një histori tjetër dashurie, lexoni këshillat Për fat të keq është kështu: disa prej nesh kanë prirje të veçantë për të gjetur gjithmonë njeriun e gabuar. Të pafat? Ndoshta. Paaftësia për të parë “shkëndijën […]

Lifestyle

Princi e shfaq publikisht dashurinë, duke thyer rregullat

Princi Harry i Anglisë ka vendosur ta shfaqë publikisht dashurinë për aktoren Meghan Markle. Prej kohësh mediat kanë spekuluar se të dy janë në një lidhje. Çifti është fotografuar së bashku në një aktivitet publik. Ata duket se kanë thyer një rregull të mëparshëm mbretëror, të praktikuar edhe nga vëllai […]

Rusi-SHBA, akuza ndërmjet tyre për vrasjet në Siri
Bota

Rusi-SHBA, akuza ndërmjet tyre për vrasjet në Siri

Rusia dhe SHBA-ja në Siri kanë akuzuar njëra tjetrën se një ushtarë është vrarë në anët që këto dy shtetet mbështesin. Zëvendës ministri i punëve të Jashtme, Sergei Rybakov, ka thënë se SHBA-ja duhet fajësuar për vdekjen e gjeneralit rus gjatë kësaj jave, duke kritikuar Uashingtonin me komente të pamatura. […]

Rusi- SHBA, akuza ndërmjet tyre për vrasjet në Sir
Bota

Rusi- SHBA, akuza ndërmjet tyre për vrasjet në Sir

Rusia dhe SHBA-ja në Siri kanë akuzuar njëra tjetrën se një ushtarë është vrarë në anët që këto dy shtetet mbështesin. Zëvendës ministri i punëve të Jashtme, Sergei Rybakov, ka thënë se SHBA-ja duhet fajësuar për vdekjen e gjeneralit rus gjatë kësaj jave, duke kritikuar Uashingtonin me komente të pamatura. […]