Day: December 7, 2017

Schulz bën thirrje për formimin e “Shteteve të Bashkuara të Evropës”
Bota

Schulz bën thirrje për formimin e “Shteteve të Bashkuara të Evropës”

Kreu i Social-Demokratëve të Gjermanisë, Martin Schulz, partner i mundshëm qeverisës i kancelares Angela Merkel, bëri thirrje për krijimin e “Shteteve të Bashkaura të Evropës” deri në vitin 2025. Schulz, në kongresin e partisë së tij në Berlin, tha se Evropa duhet të jetë më e bashkuar dhe federale. “Dua […]

Lifestyle

Çorape të ngrohta për një seks më të mirë

Qarkullimi i dobët i gjakut dhe shputat e ftohta, mund të jenë “vrasës” të rrezikshëm të epshit. Jeni në dhomën e gjumit apo në ndonjë vend të përshtatshëm për të bërë seks, që të dytë jeni plot elan, paraloja fillon, fillojnë puthjet, prekjet dhe… shputat e ftohta akull të njërit […]

Lifestyle

6 sjellje të femrave ndaj të cilave meshkujt dorëzohen menjëherë

Ka disa zakone të femrave para të cilave meshkujt dorëzohen. Jeni kuriozë të dini se cilat janë ato? Hidhini një sy…: -Kur ju vendosni flokët tuaja në gjoksin e tij Meshkujt adhurojnë t’ju ledhatojnë flokët teksa jeni mbështetur tek kraharori i tyre. Kjo u jep atyre ndjenjën e sigurisë, për […]

Lidhja me rusët, Donald Trump Jr nuk u përgjigjet pyetjeve të ligjvënësve
Bota

Lidhja me rusët, Donald Trump Jr nuk u përgjigjet pyetjeve të ligjvënësve

Donald Trump Jr, djali i Presidentit, refuzoi t’u përgjigjet pyetjeve të ligjvënësve të mërkurën rreth bisedave që kishte pasur me babain e tij, në kohën kur ishte kandidat për president, lidhur me takimin e debatueshëm me disa persona rusë në qershor të vitit 2016 në Kullën Trump. Trump Jr shmangu […]

Akuzat për ngacmime seksuale: Dorëhiqet senatori demokrat Al Franken
Bota

Akuzat për ngacmime seksuale: Dorëhiqet senatori demokrat Al Franken

Listës së personave publikë që akuzohen për ngacmime seksuale i është shtuar këto ditë edhe Senatori demokrat Al Franken. Në një konferencë për mediat ditën  e sotme Al Franken tha se do të tërhiqet nga posti në javët e ardhshme. “Jam krenar që gjatë kohës sime në Senat kam përdorur […]

“Jeruzalemi”, kaos në Çisjordani; mbi 100 të plagosur nga përleshjet
Bota

“Jeruzalemi”, kaos në Çisjordani; mbi 100 të plagosur nga përleshjet

Pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit hebre, 100 protestues palestinezë mbetën të plagosur nga ushtarët izraelitë, kur manifestimi ku merrnin pjesë, mbërriti deri në kufijtë e vendosur në rripin e Gazës me Izraelin. Lajmi është konfirmuar nga mediat vendase. Protesta po mbahen edhe […]

“Jeruzalemi”, kaos në Çisjordani; 100 të plagosur nga përleshjet
Bota

“Jeruzalemi”, kaos në Çisjordani; 100 të plagosur nga përleshjet

Pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit hebre, 100 protestues palestinezë mbetën të plagosur nga ushtarët izraelitë, kur manifestimi ku merrnin pjesë, mbërriti deri në kufijtë e vendosur në rripin e Gazës me Izraelin. Lajmi është konfirmuar nga mediat vendase. Protesta po mbahen edhe […]

“Jeruzalemi”, kaos në Çisjordani; 60 të plagosur nga përleshjet
Bota

“Jeruzalemi”, kaos në Çisjordani; 60 të plagosur nga përleshjet

Pas vendimit të Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit hebre, 60 protestues palestinezë mbetën të plagosur nga ushtarët izraelitë, kur manifestimi ku merrnin pjesë, mbërriti deri në kufijtë e vendosur në rripin e Gazës me Izraelin. Lajmi është konfirmuar nga mediat vendase. Protesta po mbahen edhe […]

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Anxheles
Bota

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Anxheles

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në shumë zona të Los Angeles, ndërsa zjarret më të mëdha në historinë e qytetit kanë […]

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles
Bota

Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles

Duken si skena apokalipsi, pamjet e filmuara nga drejtuesit e mjeteve në autostradën “405” në Los Angeles, pranë zonës së Bel Air, ku rruga u rrethua nga flakët masive. Por pamje të ngjashme shfaqen në shumë zona të Los Angeles, ndërsa zjarret më të mëdha në historinë e qytetit kanë […]