Day: December 8, 2017

Situata në Lindjen e Mesme, Putin takon Erdogan
Bota

Situata në Lindjen e Mesme, Putin takon Erdogan

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i cili tashmë ka të caktuar një vizitë në Egjipt më 11 dhjetor, do të udhëtojë në të njëjtën ditë edhe në Turqi, për bisedime me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan. Putin dhe Erdogan planifikojnë të diskutojnë çështjet dypalëshe, përfshirë projektet e përbashkëta të energjisë, […]

SHBA, anëtari i 3 i Kongresit dorëhiqet për sjellje të papërshtatshme
Bota

SHBA, anëtari i 3 i Kongresit dorëhiqet për sjellje të papërshtatshme

Një anëtar i tretë i Kongresit dorëhiqet për shkak të akuzave për sjellje të papërshtatshme dhe ngacmime seksuale. Kongresmeni republikan nga Arizona Trent Franks shpalli dorëheqjen pasi Komisioni i Dhomës së Përfaqësuesve për Etikën njoftoi se po hapte një hetim për ngacmime të mundshme seksuale ndaj disa anëtareve të stafit […]

SHBA, anëtari i tretë i Kongresit jep dorëheqjen për sjellje të papërshtatshme
Bota

SHBA, anëtari i tretë i Kongresit jep dorëheqjen për sjellje të papërshtatshme

Një anëtar i tretë i Kongresit dorëhiqet për shkak të akuzave për sjellje të papërshtatshme dhe ngacmime seksuale. Kongresmeni republikan nga Arizona Trent Franks shpalli dorëheqjen pasi Komisioni i Dhomës së Përfaqësuesve për Etikën njoftoi se po hapte një hetim për ngacmime të mundshme seksuale ndaj disa anëtareve të stafit […]

OKB: 14 paqeruajtës vriten në Kongo
Bota

OKB: 14 paqeruajtës vriten në Kongo

Një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara tha se rebelët kanë sulmuar një bazë të OKB-së në Republikën Demokratike të Kongos, duke vrarë së paku 14 paqeruajtës dhe plagosur 53 të tjerë. Sulmi që ka ndodhur në provincën Kivu Verior thuhet të jetë një nga më vdekjeprurësit kundër personelit të OKB-së […]

“Jeruzalemi”, përleshje në Gaza; vritet 1 palestinez e plagosen 200
Bota

“Jeruzalemi”, përleshje në Gaza; vritet 1 palestinez e plagosen 200

Të paktën 1 person është vrarë dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur si pasojë  e përleshjeve të protestuesve palestinezë me forcat izraelite të sigurisë në qytetet e Bregut perëndimoë, Hebron, Betlehem dhe Ramallah. Protestat vijnë si reagim ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si […]

Lifestyle

Festat po afrojnë: A është kjo shtëpia e dekoruar më bukur?

Festat po afrojnë dhe atmosfera ndjehet kudo. Edhe në Shqipëri po bëhet traditë zbukurimi nga profesionistët i shtëpive për festat e fundvitit. Por nëse doni të shihni një shtëpi model për dekorimin e festave, atëherë hyni brenda kësaj vile. Ajo është në pronësi të britanikes Sophe Paterson. 33-vjeçarja është interior […]

Lifestyle

Pamjet e rralla brenda një klubi orgjish

Kur u propozua ndërtimi i një klubi të tillë, pati shumë kundërshtime. Megjithatë Lidsi në Angli tashmë e ka një klub çmendurish. Klubi i orgjive ka hapur dyert dhe mediat kanë pasur akses për të sjellë këto pamje të rralla. Nëse doni të dini se si është një klub i […]

Politika, siguria, ekonomia, çfarë do të ndryshojë në 2018-ën
Ndryshe

Politika, siguria, ekonomia, çfarë do të ndryshojë në 2018-ën

Nuk do të jenë ekuilibrat globalë, por ato rajonalë që do të bëjnë balancën midis luftës dhe paqes. Në hapësirën kompjuterike, megjithatë, gjërat janë ndryshe Ne jetojmë në një botë protagonistësh të mëdhenj në politikë, “lajmesh të reja” dhe ngjarjesh të trazuara, por për të kuptuar se cilat mund të […]