Day: December 10, 2017

“Jeruzalemi”, Erdogan: Nuk do zbatohet lehtë vendimi i SHBA-së
Bota

“Jeruzalemi”, Erdogan: Nuk do zbatohet lehtë vendimi i SHBA-së

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se vendimet që do të mirren gjatë takimit në Organizatën për Bashkëpunim Islamik (OIC), do të tregojnë se njohja e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit nga ana e Shteteve të Bashkuara nuk do të jetë lehtë e zbatueshme. Një zëdhënës i Erdoganit ka […]

Lifestyle

Nga Trump tek Berlusconi – ja çfarë hanë politikanët

Shijet gastronomike të të fuqishmëve të Tokës, janë më të zakonshme se sa mund t’i mendoni. Donald Trump Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump – sipas një libri të shkruar nga dy udhëheqës të fushatës Corey Lewandowski dhe David Bossie – është një adhurues i McDonald’s, KFC’s, picës dhe […]

Bota

“Jeruzalemi”, Macron, Netanjahut: Bëj diçka për palestinezët!

Vendimi i SHBA-ve për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit mund të jetë rasti më i mirë për të rihapur bisedimet për paqe. Kështu është shprehur kryeministri izraelit Benjamin Netanjahiu gjatë konferencës për shtyp në Paris me Emmanuel Macron. Ka qenë e prerë përgjigja e presidentit francez: “Vendimi i […]

Lifestyle

Harbimi i shfrenuar me orgji dhe lezbizëm i manjakut miliarder të…

E kanë krahasuar me Hugh Hefner apo Dan Bilzerian, por australiani Travers “Candyman” Beynon duket se dëshiron që të mbahet mend për bëmat e tij legjendare. Në pronën e tij në Helensvejl, Beynon organizoi një festë të “çmendur” të shtunën në mbrëmje, ku të ftuarat ishin të përzgjedhura nga vetë […]

“Jeruzalemi”, Izraeli zbulon dhe shkatërron tunelin e Hamasit
Bota

“Jeruzalemi”, Izraeli zbulon dhe shkatërron tunelin e Hamasit

Izraeli ka zbuluar dhe shkatërruar një tunel të ri që përdorej nga Hamasi dhe që nga Khan Younes, qendër e Rripit të Gazës, përshkruante për 200 metra në territorin hebraik. Sipas një zëdhënësi ushtarak, galeria ishte e përshtatshme për “sisteme të sofistikuara” për të lejuar kalimin drejt Izraelit dhe për […]

Jeruzalemi kryeqytet, protesta anti-amerikane në Liban
Bota

Jeruzalemi kryeqytet, protesta anti-amerikane në Liban

Forcat e sigurisë libaneze, kanë hedhur gaz lotsjellës dhe kanë shpërndarë ujë me presion mbi turmën e cila po protestonte jashtë ambasadës amerikane në Bejrut të Libanit. Bëhet fjalë për manifestimin e radhës kund vendimit të presidentit Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Policia libaneze ka ndërhyrë […]