Day: December 13, 2017

Presidenti Trump dhe akuzat për ngacmime seksuale
Bota

Presidenti Trump dhe akuzat për ngacmime seksuale

Presidenti Donald Trump ndodhet përballë reagimeve të ashpra pas postimit të një tweet-i me nota fyese për një senatore demokrate të Nju Jorkut. Kirsten Gillibrand tha të martën se presidenti është duke u përpjekur ta bëjë atë të heshtë, pas thirrjeve për të dhënë dorëheqjen lidhur me akuzat e ngritura […]

Lifestyle

Uouuu! Asistentja seksi e kryeministrit… vajza që po i çmend të gjithë

Brune, elegante dhe joshëse… ajo është padyshim asistentja më e bukur që kemi parë kohët e fundit. Bëhet fjalë për këshilltaren e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, e cila ka pushtuar këto kohë titujt e mediave  kosovare. Bezi Osmani,bukuroshja  nga Gjilani, po përmendet pa fund për shkak të imazheve joshëse […]

Kjo është mosha kur të gjithë tradhëtojmë më shumë…
Lifestyle

Kjo është mosha kur të gjithë tradhëtojmë më shumë…

Në çfarë moshe ju tradhtoni më shumë? Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje, kampioni i zgjedhur, i moshës midis 30 dhe 55, ka zbuluar një përgjigje interesante, e lidhur me orën biologjike dhe atë që besojmë se është e lidhur me të rinjtë. Gjatë adoleshencës, dashuria duket se është kryefjalë e […]

Vendet islamike shpallin Jeruzalemin lindor kryeqytet të Palestinës
Bota

Vendet islamike shpallin Jeruzalemin lindor kryeqytet të Palestinës

Pas vendimit të shteteve të Bashkuara të Amerikës për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, Organizata e bashkëpunimit islamik shpalli Jeruzalemin lindor si kryeqytet të shtetit të palestinës së pushtuar. Organizata në fjalë u bëri apel të gjithë vendeve në botë që të bëjnë të njëjtën gjë. Ndërkohë lideri […]

Rusia ka kritikuar SHBA-të lidhur me akuzat për luftë të re
Bota

Rusia ka kritikuar SHBA-të lidhur me akuzat për luftë të re

Rusia i ka kritikuar ashpër Shtetet e Bashkuara për shkak të komenteve të këshilltarit për siguri kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, H.R. McMaster, i cili e ka akuzuar Moskën se po shfrytëzon metoda të shumëfishta të “shkatërrimit dhe dezinformacionit dhe propagandës” për t’i destabilizuar vendet e tjera. Dmitry Peskov, zëdhënës […]

Erdogan: Bota duhet ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Palestinës
Bota

Erdogan: Bota duhet ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Palestinës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u ka bërë thirrje vendeve nga e gjithë bota, që ta njohin “Jerusalemin e okupuar si kryeqytet të Palestinës”, në përgjigje të njohjes së këtij qyteti të ndarë nga Shtetet e Bashkuara, si kryeqytet të Izraelit. Duke e hapur samitin e Organizatës për bashkëpunim […]

Erdogan: Bota duhet ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Palestinës
Bota

Erdogan: Bota duhet ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Palestinës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u ka bërë thirrje vendeve nga e gjithë bota, që ta njohin “Jerusalemin e okupuar si kryeqytet të Palestinës”, në përgjigje të njohjes së këtij qyteti të ndarë nga Shtetet e Bashkuara, si kryeqytet të Izraelit. Duke e hapur samitin e Organizatës për bashkëpunim […]

Si të bëjmë dhurata për çdo shenjë të Horoskopit
Ndryshe

Si të bëjmë dhurata për çdo shenjë të Horoskopit

Zbuloni se cilat janë dhuratat perfekte për secilën prej 12 shenjave të Zodiakut Krishtlindjet po afrohen tani dhe me këtë atmosferë festive midis dritave të qytetit, dikush nxiton për të blerë dhurata për të dashurit e tij. Ka nga ata që duan të marrin dhurata të dobishme si dhe ka […]

SHBA: Koresë së Veriut i ofrohen bisedime “pa parakushte”
Bota

SHBA: Koresë së Veriut i ofrohen bisedime “pa parakushte”

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, mbrëmë ka ofruar fillimin e bisedimeve me Korenë Veriore “pa parakushte”, duke u tërhequr nga kërkesat e mëparshme që Pheniani së pari duhet ta pranojë tërheqjen nga armatimi atomik, para fillimit të çfarëdo bisedimeve. Kjo kthesë diplomatike e zotit Tillerson u bë pas vizitës […]