Day: December 16, 2017

Gjermani, Schulz: Gati të nisim bisedimet qeveri-krijuese
Bota

Gjermani, Schulz: Gati të nisim bisedimet qeveri-krijuese

Kreu i partisë Social-Demokrate në Gjermani, Martin Schulz ka thënë në një deklaratë për media se është rënë dakord për fillimin e negociatave qeveri krijuese me kancelaren Angela Merkel, por bisedimet nuk pritet të fillojnë para janarit. Ky hap shënon progres në përfundimin e ngërçit politik që ka kapluar ekonominë më […]

Lifestyle

Ju kujtohet Laura Vorpsi ish-zëdhënësja e PD-së, ja si duket ajo sot

Të gjithë e kujtojmë bukuroshen që dilte në konferenca tek podiumi i PD-së. Ish-zëdhënësja simpatike e PD-së, Laura Vorpsi, prej kohësh nuk është shfaqur në media dhe të gjithë mund të jeni kurioz se ku ndodhet ajo sot. Vorpsi është tërhequr nga të gjitha angazhimet për t’iu përkushtuar fëmijës që […]

Brexit – Kёtej e tutje do tё jetё e vёshtirё
Bota

Brexit – Kёtej e tutje do tё jetё e vёshtirё

Kryetarёt e qeverive dhe tё shteteve tё 27 vendeve anёtare tё BE-sё dhanё sinjalin pёr vazhdimin e negociatave tё Brexit. Merkel paralajmёron pёr mё shumё probleme nё fazёn e dytё dhe shpreson tё ruhet uniteti. Nё konferencёn e pёrfundimtare tё shtypit nё samitin e BE-sё nё Bruksel Angela Merkel dhe […]

Irak, janë gjetur varreza masive të të vrarëve nga ISIS
Bota

Irak, janë gjetur varreza masive të të vrarëve nga ISIS

Raportet nga Iraku thonë se dy varreza masive me afro 90 trupa janë zbuluar afër qytetit verior, Sinjar. Portali i lajmeve në Irak, Shafaq News, ka raportuar se trupat e meshkujve, femrave dhe fëmijëve, janë gjetur afër qytetit, Sinjar, i cili ishte i okupuar nga grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS) […]

Moska akuzon SHBA: Uashingtoni po trajnon terroristët në Siri
Bota

Moska akuzon SHBA: Uashingtoni po trajnon terroristët në Siri

Moska ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se po trajnojnë terroristë në Siri, me qëllimin për të rrëzuar presidentin Bashar Al Asad nga pushteti. Ministria ruse e mbrojtjes pretendon se ka dëshmi  reale për këtë plan Instruktorë amerikanë po trajnojnë luftëtarë të Isis në Siri. Është kjo akuza e […]

3 shenjat e horoskopit që kanë intuitën më të zhvilluar
Lifestyle

3 shenjat e horoskopit që kanë intuitën më të zhvilluar

Shenja e zodiakut është si një dritare e personalitetit që zbulon tiparet më të fshehta të karakterit të një personi lindur nën atë shenjë. Tre nga dymbëdhjetë shenjat e horoskopit kanë shumë të zhvilluar intuitën ! Të kesh një intuitë të fortë është një dhuratë e mrekullueshme dhe zëri i […]