Day: January 5, 2018

Gjeorgjia dënon ish-presidentin Sakashvili me 3 vite burg
Bota

Gjeorgjia dënon ish-presidentin Sakashvili me 3 vite burg

Gjykata e Tbilisit e ka shpallur të fajshëm ish presidentin gjeorgjian, Mikheil Saakashvili për abuzim të pushtetit lidhur me një vrasje të vitit 2006, duke e dënuar në mungesë me tri vite burgim. Gjyqtari, Giorgi Arevadze, ka shpallur sot vendimin kundër Saakashvilit, i cili ishte president i Gjeorgjisë nga viti […]

Lifestyle

Jeta përrallore e adoleshentes me dy baballarë

Kjo garderobë mund të duket si e një ylli Hollivudi. Fustanet janë Prada dhe Burberry, aksesorët Gucci, Hermes dhe Louis Vuitton. Mes këtyre aksesorëve, edhe një unazë Faberge me vlerë 400 mijë sterlina. Por kjo pasuri nuk i përket një aktoreje, por një adoleshenteje që sapo ka mbushur 18 vjeç. […]

Psikiatri lëshon alarmin mbi shëndetin mendor të Donald Trump
Bota

Psikiatri lëshon alarmin mbi shëndetin mendor të Donald Trump

Gjithçka vetëm për të nxjerrë jashtë loje kundërshtarin politik. Kështu e mendojnë republikanët amerikanë, pasi dhjetëra anëtarë të Kongresit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shumë prej të cilëve demokratë, dëgjuan vlerësimet e një profesori psikiatrie në Universitetin Jeil, Bandy Lee. Ky i fundit foli për shëndetin mendor të presidentit […]

SHBA ndërpret 1 miliard dollarë për ndihma në Pakistan
Bota

SHBA ndërpret 1 miliard dollarë për ndihma në Pakistan

Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Heather Nauert Qeveria amerikane ka thënë se do të ndërprejë ndihmën për siguri në ushtrinë pakistaneze në vlerë të 1 miliard dollarëve, derisa të merret “hapi vendimtar” kundër talibanëve afgane dhe rrjetit Haqqani, të cilët veprojnë brenda kufijve të Pakistanit. Vendimi është njoftuar nga […]

Në formë pas festave? Po, por pa e tepruar
Ndryshe

Në formë pas festave? Po, por pa e tepruar

Ekspertët thonë së është më mirë të rrisni gradualisht nivelin e aktivitetit Të kthehemi në formë pas pushimeve? Po, por me ‘ritme të ngadalshme’, pa e ekzagjeruar. T’u futesh me kokë ushtrimeve është vetëm një mënyrë e mirë për “ta lënduar” trupin nëse nuk keni qenë në aktivitet për një […]