Day: April 30, 2018

Netanjahu: Kemi prova se Irani vijon me programin bërthamor
Bota

Netanjahu: Kemi prova se Irani vijon me programin bërthamor

Në një konferencë shtypi që dha të hënën krahas me Presidentin e Nigerisë, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Uashington, Presidenti Trump komentoi lidhur me një fjalim që mbajti pak më parë Kryeminsitri izraelit Benjamin Netanjahu. Ai tha se është dakord me zotin Netanyahu, që tha se Irani […]

Sulmi kamikaz në Afganistan, 9 nga viktimat janë gazetarë
Bota

Sulmi kamikaz në Afganistan, 9 nga viktimat janë gazetarë

Dy nga viktimat, gazetare te REL Dy sulme vetëvrasëse me bomba në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, lanë të vrarë të paktën 26 persona, duke përfshirë nëntë gazetarë, si dhe rreth 50 të plagosur. Grupi militant, Shteti Islamik, përmes agjencisë së lajmeve “Amaq” mori përgjegjësinë për sulmin më vdekjeprurës ndaj punonjësve […]

BE-ja pritet të zgjerojë listën e sanksioneve ndaj Rusisë
Bota

BE-ja pritet të zgjerojë listën e sanksioneve ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian pritet të vendosë sanksione kundër pesë personave, të cilët, sipas bllokut, kanë ndihmuar në organizimin e zgjedhjeve presidenciale ruse në rajonin ukrainas të Krimesë, të cilin Moska e ka anekusar. Burime që kanë njohuri për këtë çështje, por që nuk janë të autorizuar të flasin publikisht, i kanë […]

Britani, një fëmijë emigrantësh emërohet ministër i Brendshëm
Bota

Britani, një fëmijë emigrantësh emërohet ministër i Brendshëm

Kryeministrja britanike, Theresa May ka zgjedhur Sajid Javid, së fundmi titullar i ministrisë së Çështjeve Rajonale, për të zëvendësuar në postin e ministrit të Brendshëm, Amber Rudd, e cila dha dorëheqjen pas skandalit të fundit, ku gënjeu Parlamentin mbi ekzistencën e kuotave të paracaktuara vjetore për dëbimin e emigrantëve në […]

Irani bëhet “çështje” për Perëndimin, Europa sfidon Trump
Bota

Irani bëhet “çështje” për Perëndimin, Europa sfidon Trump

Britania e Madhe, Franca dhe Gjermania pavarësisht vizitave të Macron e Merkel në Uashington, janë bashkë në idenë për të mbrojtur marrëveshjen antibërthamore të firmosur me Iranin në 2015 dhe nuk kanë ndërmend të tërhiqen edhe nëse ua kërkon përmes kërcënimeve Donald Trump. Merkel, Macron dhe May kanë rënë dakord […]

Rusia nxjerr në det “Titanikun bërthamor” (VIDEO)
Ndryshe

Rusia nxjerr në det “Titanikun bërthamor” (VIDEO)

#td_uid_1_5ae6d61b5cb7b .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/5ae623b8dda4c8f4438b45ca-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d61b5cb7b .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/5ae63953dda4c8ee438b45ca-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d61b5cb7b .td-doubleSlider-2 .td-item3 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/5ae63953dda4c8ee438b45cb-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d61b5cb7b .td-doubleSlider-2 .td-item4 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/30E7E9CC-CC60-4420-8ABA-E2AE21CED31A_cx0_cy11_cw0_w1023_r1_s-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d61b5cb7b .td-doubleSlider-2 .td-item5 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/535f517d9e834a409025a51a9ce3ee22-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } […]

Rusia nxjerr në det “Titanikun bërthamor” (Foto)
Ndryshe

Rusia nxjerr në det “Titanikun bërthamor” (Foto)

#td_uid_1_5ae6d467604ac .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/5ae623b8dda4c8f4438b45ca-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d467604ac .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/5ae63953dda4c8ee438b45ca-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d467604ac .td-doubleSlider-2 .td-item3 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/5ae63953dda4c8ee438b45cb-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d467604ac .td-doubleSlider-2 .td-item4 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/30E7E9CC-CC60-4420-8ABA-E2AE21CED31A_cx0_cy11_cw0_w1023_r1_s-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ae6d467604ac .td-doubleSlider-2 .td-item5 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/535f517d9e834a409025a51a9ce3ee22-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } […]