Day: July 31, 2018

Rrëzohet avioni në Meksikë, rreth 85 persona të plagosur (Foto-Video)
Bota

Rrëzohet avioni në Meksikë, rreth 85 persona të plagosur (Foto-Video)

Një avion i “Aeromexico” është rrëzuar pesë minuta pas ngritjes nga aeroporti ndërkombëtar “Guadalupe Victoria” në Durango në veri të Meksikës. Në bord ndodheshin rreth 100 persona. Sipas mediave lokale, dyshohet se janë plagosur rreth 80 persona. Zjarrfikësit dhe ambulancat kanë shkuar në vendngjarje. #td_uid_1_5b6108f8e410f .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/am-1-80×60.jpg) […]

Rrëzohet avioni në Meksikë, rreth 80 persona të plagosur (Foto-Video)
Bota

Rrëzohet avioni në Meksikë, rreth 80 persona të plagosur (Foto-Video)

Një avion i “Aeromexico” është rrëzuar pesë minuta pas ngritjes nga aeroporti ndërkombëtar “Guadalupe Victoria” në Durango në veri të Meksikës. Në bord ndodheshin rreth 100 persona. Sipas mediave lokale, dyshohet se janë plagosur rreth 80 persona. Zjarrfikësit dhe ambulancat kanë shkuar në vendngjarje. #td_uid_1_5b60f1865ced9 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/am-1-80×60.jpg) […]

Rrëzohet avioni në Meksikë, rreth 80 persona të plagosur
Bota

Rrëzohet avioni në Meksikë, rreth 80 persona të plagosur

Një avion i “Aeromexico” është rrëzuar pesë minuta pas ngritjes nga aeroporti ndërkombëtar “Guadalupe Victoria” në Durango në veri të Meksikës. Në bord ndodheshin rreth 100 persona. Sipas mediave lokale, dyshohet se janë plagosur rreth 80 persona. Zjarrfikësit dhe ambulancat kanë shkuar në vendngjarje. #td_uid_1_5b60f0f764bed .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/am-1-80×60.jpg) […]

Ukrainë, 84-vjeçari dënohet me 12 vjet burg për tradhti
Bota

Ukrainë, 84-vjeçari dënohet me 12 vjet burg për tradhti

Një gjykatë në Ukrainë, ka dënuar një 84-vjeçar me 12 vjet burgim, për shkak se ai kishte mbledhur informacione të klasifikuara që dyshohet se planifikonte t’ia dorëzonte Rusisë. Mekhti Logunov është dënuar për tradhti nga një gjykatë në qytetin Kharikiv, ka njoftuar avokati i tij, Maksym Shapovalov. Ai tha se […]

Celulari merr zjarr, frikë në një avion në Barcelonë (Video)
Bota

Celulari merr zjarr, frikë në një avion në Barcelonë (Video)

Frikë në bordin e një avioni të linjës “Ryanair”, i cili ishte drejtuar në aeroportin El Prat të Barcelonës për të shkuar në Ibiza. Pak para zbritjes, udhëtarët u bënë gati të evakuoheshin përmes rrëshqitjes emergjente për shkak të tymit që dilte nga sedilja e një prej udhëtarëve. Sipas disa […]

Alarmi! Në 1 gusht mbarojnë rezervat e Tokës për vitin 2018
Bota

Alarmi! Në 1 gusht mbarojnë rezervat e Tokës për vitin 2018

Që nga vitet ’70 konsumojmë më shumë se ajo që natyra është në gjendje të prodhojë. Dhe këtë vit ka ndodhur e njëjta gjë. Të mërkurën e 1 Gushtit do të jetë dita e rezervave të Tokës, dita kur popullsia e gjithë planetit ka konsumuar të gjitha burimet tokësore për […]

SHBA-Iran, Pompeo nuk do ta takojë homologun iranian
Bota

SHBA-Iran, Pompeo nuk do ta takojë homologun iranian

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo nuk ka ndërmend të takojë homologun e tij iranian gjatë konferencës ndërkombëtare që mbahet këtë fundjavë në Singapor, edhe pse presidenti Donald Trump thotë se është i gatshëm të flasë me Teheranin për programin e tij të armëve bërthamore. Kryediplomati amerikan dhe ministri i […]

Kamikazi i Mançesterit u shpëtua nga britanikët në Libi
Bota

Kamikazi i Mançesterit u shpëtua nga britanikët në Libi

Atentatori vetëvrasës, i cili në maj të vitit 2017 u hodh në erë me eksploziv në koncertin e yllit të muzikës pop, Ariana Grande në Mançester, duke vrarë 22 persona, u shpëtua nga Marina Britanike tre vjet më parë në Libi. Salman Abedi, britanik me origjinë libiane, ishte në mesin […]

Spanjë, valë e re refugjatësh nga Afrika
Bota

Spanjë, valë e re refugjatësh nga Afrika

Këtë vit në Spanjë kanë hyrë më shumë se 21 mijë migrantë nga Afrika, shumë më tepër se sa në Itali apo Greqi. Organizata botërore e migracionit, IOM, thotë se Spanja është kthyer në objektivin kryesor të migrantëve ilegalë. Ditët e fundit (të premten dhe të shtunën e kaluar), spanjollët […]

Ish-shefi i fushatës së Trump del sot para gjyqit
Bota

Ish-shefi i fushatës së Trump del sot para gjyqit

Në Shtetet e Bashkuara nis sot gjyqi i ish-shefit të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump. Është ky gjyqi i parë nga hetimet që po bëhen për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016. Paul Manafort përballet me 18 akuza, përfshirë mashtrimin bankar dhe mund të […]