Day: August 22, 2018

Putin: Takimi me Trumpin ka qenë i dobishëm
Bota

Putin: Takimi me Trumpin ka qenë i dobishëm

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se samiti që ka zhvilluar me homologun e tij amerikan muajin e kaluar, ka qenë “i dobishëm”, duke shtuar se të dyja palët nuk kanë shpresuar në tejkalimin e të gjitha dallimeve gjatë takimit dyorësh. “Shkëmbimi i mendimeve dhe një bisedë direkte është gjithmonë […]

Gjermani, ekzekutori i fundit i kampit të përqendrimit SS
Ndryshe

Gjermani, ekzekutori i fundit i kampit të përqendrimit SS

Jakiv Palij u shërbeu nacionalsocialistëve si mbikqyrës kampi përqendrimi. Për dekada me radhë ai jetoi i pazbuluar në SHBA. Tani SHBA e dëbuan për në Gjermani ndihmësin e SS-ëve. Një burrë i vjetër me mjekër të plotë dhe me kasketë zbret të martën në mëngjes nga një avion ushtarak në […]

E zbuluan brenda ambasadës ruse, digjen në Argjentinë 80 mln € kokainë
Bota

E zbuluan brenda ambasadës ruse, digjen në Argjentinë 80 mln € kokainë

Rusia dhe Argjentina kanë përdorur një krematorium në Buenos Aires për të djegur 389 kg kokainë të kapur në ambasadën ruse. Kokaina e shkatërruar, mendohej të kapte një vlerë prej 80 milion euro në treg. Një ish kujdestar i ambasadës dhe një polic argjentinas janë në mesin e gjashtë njerëzve […]

U zhveshën në shatërvan, i kërkon gjithë Italia. Salvini: Kapini “idiotët”!
Bota

U zhveshën në shatërvan, i kërkon gjithë Italia. Salvini: Kapini “idiotët”!

Dy turistë që flisnin anglisht, janë në kërkim nga policia italiane pasi dolën nudo duke bërë lojëra në një shatërvan monumental në Romë, ndërsa zëvendëskryeministri i vendit Mateo Salvini i ka quajtur “idiotë”. Zëvendëskryeministri italian Matteo Salvini tha: “Italia nuk është banjoja e tyre”. Burrat u xhiruan në shatërvanin në […]

Spanjë, mbi 100 emigrantë kalojnë me forcë kufirin në Ceuta
Bota

Spanjë, mbi 100 emigrantë kalojnë me forcë kufirin në Ceuta

Më shumë se 100 emigrantë kanë mësyrë në Marok, në barrierën që ndan enklavën spanjolle të Ceuta-s, duke arritur të kalojnë telat me gjemba prej shtatë metrash dhe të arrijnë në territorin iberik. Refugjatët u përleshën me agjentët e kufirit të Guardia Civil, shtatë nga të cilët u plagosën, sipas […]