Day: October 17, 2018

BE shton presionin ndaj Britanisë: Do hyni me viza në Francë!
Bota

BE shton presionin ndaj Britanisë: Do hyni me viza në Francë!

BE rrezikon kërcënimet, pasi maji arrin në Bruksel për samitin e përtypjes, ku ajo do të bëjë thirrje për krerët që të pengojnë bllokimin në bisedime Theresa May arriti sot në Bruksel për testin e saj më të madh të Brexit deri tani dhe BE nuk lëshoi ​fare pe nga […]

Bukë e purpurt? “Well-bred”, shumë i  shëndetshëm dhe pa gluten
Ndryshe

Bukë e purpurt? “Well-bred”, shumë i  shëndetshëm dhe pa gluten

Drejtpërdrejt nga Universiteti i Pizës vjen buka e pasur me antioksidantë, natyrisht e kulluar dhe e përsosur për veganët E bukur, po aq e mirë: ajo është “Well-Bred”, një bukë me ngjyrën karakteristike të dhënë nga përdorimi i patateve të purpurta. Është ajo që ata kanë arritur të prodhojnë në […]

Zhdukja e gazetarit saudit, sekretari amerikan i Shtetit takon Erdogan
Bota

Zhdukja e gazetarit saudit, sekretari amerikan i Shtetit takon Erdogan

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan takoi Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Takimi, i cili zgjati 35 minuta, u zhvillua në aeroportin “Esenboga” të Ankarasë, pak para se presidenti Erdogan të niset për vizitë zyrtare në Moldavi. Gjatë qëndrimit të tij në Turqi, Pompeo pritet të zhvillojë takim edhe […]

Horoskopi, nga një vepër arti për çdo shenjë zodiakale!
Ndryshe

Horoskopi, nga një vepër arti për çdo shenjë zodiakale!

Zbuloni se cila kryevepër ju bën të ndiheni në harmoni të plotë me Yjet dhe njihni anët e reja të karakterit tuaj Është shumë interesante të gjejmë disa korrespondenca mes Astrologjisë dhe disiplinave të tjera të çdo lloji. Në botën e artit me siguri mund të gjesh shumë simbole që […]

Pakistan, abuzoi seksualisht dhe vrau 8 fëmijë, ekzekutohet me varje autori
Bota

Pakistan, abuzoi seksualisht dhe vrau 8 fëmijë, ekzekutohet me varje autori

Një pedofil dhe vrasës i tetë fëmijëve është ekzekutuar në Pakistan, pasi apelet e tij janë kundërshtuar nga gjykatat. Mohammad Imran është varur në një burg në Lahore në prezencë të Amin Ansarit, babait të njërës prej viktimave. Dhunimi dhe vrasja e 7-vjeçares, Zainad Ansari në muajin janar shkaktoi zemërim […]