Lifestyle

Lifestyle

Ju japin 60 mijë dollarë për të jetuar në këtë mrekulli…

Nëse doni të jetoni në një qytezë piktoreske në Zvicër, do keni edhe një përfitim të pabesueshëm financiar. Qyteza Albinen në katonin Valais është e kërcënuar nga ulja e ndjeshme e numrit të popullsisë. Albinen ndodhet në një luginë të mrekullueshme në 1300 metra lartësi, një qytezë tipike malore me […]

Lifestyle

Doni të bëni një tatuazh? Ja zonat më të dhimbshme…

Të bësh një tatuazh është një dëshirë që e kanë shumë njerëz, duke treguar stilin e tyre të veçantë të ekspozuarit të trupit. Por jo gjithmonë bërja e një tatuazhi shkon mirë dhe pa shumë siklet… A e dini se cilat janë zonat më të dhimbshme për të bërë një […]

“Ngacmimi seksual është vlerësim”: Reagime ndaj Myfarete Lazes
Lifestyle

“Ngacmimi seksual është vlerësim”: Reagime ndaj Myfarete Lazes

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Myfarete Laze ka bëre një deklaratë e cila mund të habisë këdo. Marrë shkas nga skandalet e ngacmimeve seksuale që kanë përfshirë së fundmi Hollywood-in, këngëtarja shqiptare është pyetur nëse ka dëgjuar për artiste shqiptare që janë ngacmuar seksualisht. Në një intervistë për “Thumb” ajo u shpreh: “Vlerësim […]

Lifestyle

Komando, gazetare dhe… zëdhënësja më seksi e ministrisë së…

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka vendosur të ndryshojë imazhin e saj, duke emëruar një ish-gazetare 26-vjeçare si zëdhënëse. Rossiyana Markovskaya, e cila mban emrin e atdheut të saj, ka shkaktuar tashmë “tërmet” në rrjetet sociale. Markovskaya u emërua të premten zëdhënëse personale e ministrit rus të Mbrojtjes Sergej Shoigu. […]

Lifestyle

Nga jashtë ngjan si shtëpia më e çuditshme në botë, por brenda…

Ajo është një shtëpi unike, shumë e çuditshme, e vendosur në qytetin e pasur të Hillsborough, California dhe quhet ‘Flintstones House’. Më në fund, në maj të këtij viti shtëpia gjeti një blerës dhe sipas raportimeve, pronari i ri ka paguar plot 2.8 milionë dollarë. I njohur nga banorët e […]

Lifestyle

Me këmbë përpjet… stërvitja “e çmendur” e Demit

Ajo quhet Demi Bagby, është amerikane nga San Diego dhe numëron plot 384 mijë ndjekës në rrjetin social “Instagram. Kaq shumë vëmendje e ka tërhequr falë videove dhe fotove të publikuara prej saj, që dëshmojnë një përgatitje atletike vërtet surprizuese. Por Demi përveç përgatitjes fizike ka edhe forma mjaftë seksi […]

Lifestyle

Pronat mahnitëse dhe super-luksoze të miliarderit të ‘Oracle’

Themeluesi i “Oracle”, Larry Ellison nuk është i panjohur në tregun e pasurive të paluajtshme, duke blerë lagje të tëra në Malibu dhe në zonën e liqenit Tahoe. Kur u pyet nga “CNBC” në 2012-ën, se pse ai blinte më shumë shtëpi sesa ndoshta mund të jetonte, Ellison referoi dashurinë […]