Lifestyle

Një lajm i mirë: Shqipëria kryeson në raportin e barazisë gjinore
Lifestyle

Një lajm i mirë: Shqipëria kryeson në raportin e barazisë gjinore

Raporti i Hendekut Gjinor, një klasifikim botëror i barazisë gjinore në aspekte kryesore si ekonomia, arsimimi dhe shëndetësia, e renditi Shqipërinë në vendin e 38 në botë. Nga Ivana Dervishi, BIRN Një raport mbi Hendekun Gjinor i publikuar së fundmi nga Forumi Ekonomik Botëror për 144 shtete në të gjithë botën e […]

Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit!
Lifestyle

Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit!

Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit! Dashi Karriera juaj e pamëshirshme dhe sukseset e mëvonshme janë të mjaftueshme për të bërë një partner paska të pasigurtë. Por njerëzit që janë të motivuar sa ju, që e dinë luajtshmërinë ndaj konkurencës natyrore, janë ata që ju shohin sikur […]

Lifestyle

Para dhe pas dobësimit, shikoni transformimet e mahnitshme të njerëzve

Në pak kohë, shumë vullnet dhe shumë punë… Të humbësh peshë nuk është njejtë sikurse të marrësh pjesë në piknik, shkruan lajmi.net Në fakt, është shumë e vështirë të qëndroni të motivuar gjatë gjithë kohës, përderisa gjatë vitit ka kohë të vështira. Megjithatë, forca juaj mund të jetë e pabesueshme. […]

Lifestyle

Nxehet shefi francez: ‘Boll i bëtë foto ushqimit…’

Një nga restorantet e vetme me 3 yje “Michelin” në Angli u ka ndaluar klientëve të tij që t’i bëjnë foto ushqimit. Shefi francez, Michel Roux, i cili ka themeluar “The Waterside Inn”, në Bërkshajër, tha se është i nxehur me klientët që fotografojnë pjatën dhe për këtë arsye ka […]

Lifestyle

“Femrat me xhinse të grisura duhen përdhunuar, qoftë kjo vajza ime”

Çfarë deklarate! Një avokat u shpreh në një televizion egjiptian se femrat që veshin xhinse të grisura, duhen përdhunuar. “Është një detyrim kombëtar që të përdhunohen femrat me xhinse të grisura,” tha Nabih al-Wahsh gjatë një programi televiziv. Prej kohësh po diskutohet nëse duhen ndaluar rroba të tilla si xhinset […]