Ndryshe

Dieta e minutës së fundit, efektiviteti i regjimit “16:8”
Ndryshe

Dieta e minutës së fundit, efektiviteti i regjimit “16:8”

Këto nuk janë numra për të luajtur, por raporti midis orëve që nuk duhet të hani dhe atij në të cilin mund të ushqeheni Gjithkush flet për këtë, edhe VIP-at dhe sportistët dhe është i rregulluar nga dy numra në dukje misteriozë: 16 dhe 8. Këto nuk janë numra magjikë, […]

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)
Ndryshe

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)

Nga Atlantiku në Detin Cantabrian: nuk është vetëm Mesdheu për pushime Iberike Spanja e zhytjeve nuk përfundon në bregdetin e mrekullueshëm jugor dhe Balear: mrekulli të tjera ju presin në mesin e plazheve vullkanike të ishujve Canary, shtrirjen e madhe të rërës me pamje nga Atlantiku tek ato të rrethuara […]

Dy vjet pas puçit në Turqi, ja bilanci i gjendjes së jashtëzakonshme
Ndryshe

Dy vjet pas puçit në Turqi, ja bilanci i gjendjes së jashtëzakonshme

Dy vjet zgjati gjendja e jashtëzakonshme në Turqi. Pas përpjekjes për puç në korrik 2016, presidenti Erdogan ka goditur ashpër. Tani hiqet gjendja e jashtëzakonshme. A do bëhet gjithçka më mirë? Bilanci është ky. Pse është vendosur gjendja e jashtëzakonshme në Turqi? Mbas përpjekjeve për puç më 15 korrik 2016 […]

Dashuria, barazia dhe dëshira, si ka ndryshuar tradhtia!
Ndryshe

Dashuria, barazia dhe dëshira, si ka ndryshuar tradhtia!

Tradhtia, dashuria dhe dëshira mund të jetohen me një qasje inteligjente dhe jokonvencionale. Në tradhti, shpjegon për ANSA Esther Perel, një psikoterapeute belge “barazia gjinore kurrë nuk ka ekzistuar”. Tradicionalisht, thuhet se meshkujt tradhtojnë sepse janë të mërzitur ose të ndryshueshëm. Kemi besuar që gratë ishin më të prira ndaj […]

Horoskopi, gruaja ideale për çdo shenjë zodiakale
Ndryshe

Horoskopi, gruaja ideale për çdo shenjë zodiakale

Shenjë për shenjë, si ai e imagjinon gruan perfekte: Yjet ju sugjerojnë mënyrën se si t’i ngjani sa më shumë gruas perfekte. Të gjithë burrat kanë një grua ideale për të cilën ata përpiqen dhe, edhe nëse idealet janë të vështira për t’u arritur, ka disa karakteristika fizike ose intelektuale […]

Dashuria, 5 këshilla për një jetë intime perfekte
Ndryshe

Dashuria, 5 këshilla për një jetë intime perfekte

Nëse marrëdhënia juaj nuk ndriçon mes çarçafëve, ja vlen të ndjekësh disa rregulla të thjeshta për të gjetur lumturinë e re Për fat të keq ndodh! Partneri ynë është ai i duhuri, vdesim për të, jemi shumë të dashuruar, por… Por, në shtrat diçka nuk po shkon siç dëshirojmë. Para se […]

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?
Ndryshe

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?

I nxehti i verës dhe ajri i kondicionuar mund të rrisin nevojën tonë për lëngje. Kur bën shumë nxehtë, sigurisht që djersitim më shumë. Në verë më shumë se në çdo stinë tjetër kemi nevojë të marrim sasinë e duhur të lëngjeve për ta mbajtur organizmin tonë në ekuilibrin e […]

Pushimet si çiklist, 5 fakte interesante që nuk i dini
Ndryshe

Pushimet si çiklist, 5 fakte interesante që nuk i dini

Pushimet Freewheel do të ju lejojnë të zbuloni sekretin se si një pushimet çlodhëse mbi biçikletë ndikojnë mbi njeriun dhe të rrëzoni disa nga mitet përreth tureve të çiklizmit. Pra, keni përpara një ofertë për pushime mbi biçikletë, por nuk mund të vendosni nëse është udhëtimi i duhur për ju? […]

Disa këshilla për femrat që duan një burrë të pasur e klasik!
Ndryshe

Disa këshilla për femrat që duan një burrë të pasur e klasik!

Të gjitha femrat do të donin që të tërhiqnin vëmendjen e meshkujve të pasur dhe klasikë, ata që respektojnë partneren, dinë si të flasin e t’i trajtojnë ato. Shumë prej tyre dëshirojnë që të përfundojnë me princin e tyre të kaltër. Po çfarë karakteristikash duhet të ketë një mashkull i […]

5 ditë vetëm në një qytet. Ja si të dilni nga depresioni
Ndryshe

5 ditë vetëm në një qytet. Ja si të dilni nga depresioni

Keni kohë që jeni mbyllur në vetvete e nuk doni të dilni nga shtëpia. Refuzoni tu përgjigjeni sms-ve të miqve, apo telefonatat. Sigurisht që as nuk shihesh në pasqyrë dhe flokët e tua kanë nevojë për trajtim ashtu si dhe lëkura. Por ti nuk do t’ia dish për këto. Ty […]