Sport

Sport

Trajneri zviceran sulmon Tramexanin: T’ia dijë për nder Sadikut!

Duket se Paolo Tramexani nuk është aktualisht një nga figurat më të dashura në Zvicër. Edhe pse trajneri mori me shumë entuziazëm detyrën e re në drejtimin e Luganos, opinionistët apo kolegët e tij nuk kursejnë thumbimet ndaj ish-ndihmësit të Xhani De Biazit. I fundit ka qenë trajneri i Belinzonës, […]

Sport

De Biazi: Bisedova me Palermon. Rinovimi? Zgjedhjet bëhen në çift

Xhani De Biazi konfirmon se ka zhvilluar gjatë këtij sezoni bisedime konkrete për të marrë drejtimin e skuadrës së Palermos. Në një intervistë për “TMW”, trajneri i kuqezinjve ka zbuluar bisedat me ish-presidentin Mauricio Zamparini, por edhe se në fund kishte vendosur që të qëndronte te Kombëtarja shqiptare e futbollit. […]

Sport

Mema: Shpresoj që Tirana mos rrihet në derbi, të fokusohen te Kupa

Pak ditë më parë, nën drejtimin e tij, një prej skuadrave të akademisë bardheblu arriti të fitonte trofeun e Kupës së Shqipërisë për moshat U-17. Trajneri Sulejman Mema, në një intervistë për “Panorama Sport” e sheh derbin si një sfidë ku mentaliteti i duhur, qetësia dhe qartësia në këtë 90-minutësh […]

Sport

FOTO/ Shako takon Moratin e Tohirin, Fakaj: Ku ia ke futur dorën?

Komentatori i njohur Dritan Shakohoxha ka qenë sot në tribunën e stadiumit “San Siro” ku ka ndjekur ndeshjen mes Interit dhe Lacios, të vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë. Shako ka shfrytëzuar këtë rast për të bërë foto me dy figura mjaft të njohura të zikaltërve që kishte pranë […]

Sport

FOTO/ Merr fund makthi i Kaçes, trajneri: Nuk largohet nga PAOK

Ndeshjet si spektator në pankinë apo tribunë kanë marrë fund. Ergys Kaçe është kthyer përsëri sot në fushën e lojës, me skuadrën e PAOK, ku ai ka lënë gjurmë në të kaluarën dhe ku pritet të vijojë karrierën e tij. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare luajti sot në ndeshjen e parë […]

Sport

Lenjani lamtumirë Renës, sërish përmendet Verderi si destinacion

Hapja e merkatos dimërore mund të çelë rrugën për largimin përfundimtar të Ermir Lenjanit nga Rena. Mesfushori i Kombëtares, i cili ka luajtur vetëm 24 minuta gjithsej në kampionat, tani ka mundësi të zgjedhë vetë të ardhmen, duke qenë se është në gjashtë muajt e fundit të kontratës me klubin […]

Sport

Humels bëhet biond, e mori në qafë një bast i çuditshëm

Shumëkush u çudit në ndeshjen e mbrëmshme të Bajern Mynih përballë RB Lajpcig, kur pa në fushë Mats Humels i cili kishte lyer flokët e verdha. Mos ishte dëshira për të rënë në sy apo një transformim i tipit Leo Mesi? Asnjëra prej të dyjave. Futbollisti ka zbuluar se ky […]

Sport

Është Roma anti-Juve, Milani gabon dhe paguan shtrenjtë (VIDEO)

Roma shpall zyrtarisht “kandidaturën” si rivale e Juventusit në garën për titullin kampion në Serinë A, pas fitores 1-0 ndaj Milanit në takimin përmbyllës të javës së 16-të. Në “Olimpiko” ishin miqtë milanezë ata që luajtën më mirë në pjesën e parë, por nuk ditën të shfrytëzonin rastet e krijuara. […]