Sport

Sport

Vata ka kritika edhe për Kukësin: Gabon me ndërrime trajnerësh

Rudi Vata mendon se Kukësi po gabon me zëvendësimin e shpeshtë të stafeve teknike. Në analizën që u bën verilindorëve për paraqitjen në Ligën e Europës, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare thekson se Kukësi nuk mund të bënte më shumë përballë një skuadre si Austria e Vjenës. “Kukësi nuk më la përshtypje […]

Sport

Milot Rashica, përsëri në orbitën e klubit të Ajaksit

Milot Rashica rikthehet “në modë”. Mesfushori i Kombëtares është përfshirë edhe një herë në vorbullën e merkatos. Sezoni i parë me Viteshen konfirmoi vlerat e talentit kuqezi, i cili tani është një ndër emrat për të cilët Ajaksi i Amsterdamit ka në dispozicion një fond prej 35 milionë eurosh. Futbollisti i […]

Milot Rashica pëlqehet nga Ajaksi i Amsteradamit
Sport

Milot Rashica pëlqehet nga Ajaksi i Amsteradamit

Ajaksi i Amsterdamit vazhdon të shfaqë interes për Milot Rashicën. Me shitjen e Arkadiuz Milik për  rreth 30 milionë euro te Napoli, harkëtarët kanë mjafutueshëm të ardhura për të bërë dy goditje në merkato. Fillimisht Ajaxi do të kërkojë të gjejë zëvendësuesin e bomberit polak por nëse për majën e […]

Sport

Merret vendimi, Flamurtari mbetet në dorën e kompanive turke

Kompanitë turke do të vazhdojnë të administrojnë klubin e Flamurtarit deri në përfundim të plotë të procesit të privatizimit të tij. Ky vendim është marrë sot nga Këshilli Bashkiak i qytetit të Vlorës, i cili ka votuar me unanimitet rreth kësaj çështje. Konfirmimi erdhi nga vetë klubi nëpërmjet një komunikate […]

Sport

Sadiku nuk e di ende të ardhmen e tij: Po jetoj situatën ditë pas dite

Armando Sadiku për momentin është i përqendruar vetëm te stërvitja dhe futbolli në fushën e lojës. Sulmuesi shqiptar, pas paraqitjes në Europian, nuk e mendonte se do të fillonte sezonin e ri në kategorinë e dytë zvicerane me Zyrihun. Por i gjendur përballë një situate të tillë, ai ka vendosur […]