Sport

Sport

Napoli shpartallon Interin, Hysaj përkeqëson dëmtimin (VIDEO)

Napoli ka arritur të marrë një fitore të madhe ndaj Interit në ndeshjen hapëse të javës së 15 të Serisë A. Të besuarit e Mauricio Sarrit nuk e vunë aspak në dyshim triumfin teksa pas vetëm 5 minutash lojë e panë veten në avantazh të dy golave falë realizimeve të […]

Sport

Juventus merr kreun e grupit, Real dhe Leicester sigurojnë kualifikimin

Juventusi përmbys Seviljen dhe ngjitet në krye të Grupit H në Ligën e Kampioneve. Falë suksesit 3-1 në “Ramon Sançez Pizjuan”, bardhezinjtë tani kanë 11 pikë, 1 më tepër se spanjollët. Dueli i pestë në Grupin H nisi mirë për skuadrën vendase, që gjeti avantazhin me Parehan në minutën e […]

Sport

Absurditetet e policisë shqiptare, ndalojnë gazetarët të ndjekin konferencat

Sikur të mos mjaftonte atmosfera e terrorit që u krijua nga polica shqiptare në stadiumin “Elbasan Arena gjatë ditës së sotme ku mijëra forca të armatosura më shumë krijuan telashe, sesa garantuan rendin, disa policë menduan të bëheshin protagonistë edhe pas ndeshjeve. Një tillë, vendosi në mënyrë arbitrare të pengonte […]

Sport

Video / Legia Varshavë trondit Realin, ndalet edhe Juventusi

Borusia Dortmund është ekipi i radhës që ka siguruar biletën për në turin tjetër të Ligës së Kampioneve pas fitores minimale 1-0 ndaj Sporting të Lisbonës. Pavarësisht humbjes. ekipi portugez mbetet ende në garë për kualifikimin pasi në mënyrë të papritur, Real Madrid është ndalur në fushën e Legias së […]

Sport

Odise Roshi: Golin ia kushtoj babait për ditëlindje (VIDEO)

Odise Roshi ka mrekulluar këdo që ka ndjekur atë silurë që ka përfunduar në rrjetë. Në minutën e fundit të kohës shtesë, mesfushori i kuqezinjve ka goditur fluturimthi për të realizuar një eurogol që vulosi fitoren e Terek Groznit 3-1 ndaj Rubin Kazanit në shtëpi. Dedikimi “Nuk e di nëse është […]

Sport

Kombëtarja U-17, të dielën grumbullimi, publikohet lista

Ditën e dielë, më datë 16 tetor, do të fillojë në resortin “Tropikal” në Durrës grumbullimi i kombëtares shqiptare U-17 nën drejtimin e trajnerit Xhemal Mustedanagiç. Ky grumbullim do të kryhet në kuadër të përgatitjeve për kualifikueset e Kampionatit Europian 2017 për 17 vjeçarët. Shqipëria bën pjesë në një grup […]

Sport

Goli më i shpejtë i Kombëtares, Hyka tregon Lihtenshteinin

Ai ka shënuar golin më të shpejtë të Kombëtares, gjithashtu ka realizuar në fitoren e vetme që Shqipëria ka përballë Lihtenshteinit. Jahmir Hyka, me golin e tij të parë me fanellën kuqezi, është në librin e artë të Shqipërisë për zhbllokimin e takimit që në minutën e parë. Ndërkohë, gjatë […]

Sport

Genc Tomori: Fitoret në derbi ndaj Tiranës janë si tituj për ne

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, Genc Tomori, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport”, shprehu optimizëm që të kuqtë do ta kalojnë me sukses edhe derbin e sotëm. Ai tregoi se cili është çelësi i suksesit të “demave” ndaj bardhebluve dhe mesazhi i tij është që të dy kampet të […]

Çelsi, Abramoviç i pakënaqur me trajnerin Konte
Sport

Çelsi, Abramoviç i pakënaqur me trajnerin Konte

Natyrisht që është ende herët për të thënë se stoli i Antonio Kontes te Çelsei po lëkundet që tani, por sipas asaj që bëjnë të ditur mediat angleze, padroni i bluve të Londrës Roman Abramoviç nuk është aspak i kënaqur me të dhe ish trajneri i Italisë është nën presion. […]

Kombëtarja U 19 e vajzave mund Qipron në Tiranë
Sport

Kombëtarja U 19 e vajzave mund Qipron në Tiranë

Kombëtarja U-19 e Shqipërisë në futboll për femra e mbylli me fitore fazën kualifikuese të kampionatit Europian. Vajzat që drejtohen nga Nevil Dede pas dy humbjeve të rënda me Skocinë dhe Serbinë, mposhtën 2-0 në “Selman Stërmasi” Qipron, duke arritur objektivin që kishin në këto eliminatore të shmangnin vendin e […]